Створено 25-доларовий міні-комп'ютер

У Британії розробили наддешевий комп'ютер розміром з USB-брелок. Очікується, що новинка може зацікавити освітні установи в країнах, що розвиваються.

Британський розробник ігор Девід Бребен, автор знаменитої Elite та один із засновників компанії Frontier Developments, створив крихітний і дуже дешевий комп'ютер Raspberry Pi.

Пристрій, який за розмірами можна порівняти з USB-брелоком, працює на процесорі ARM11 з тактовою частотою 700 Мгц і наділений 128 Мб оперативної пам'яті. Операційна система, додатки і дані можуть зберігатися на флеш-карті пам'яті формату SD/MMC.

На одному з торців Raspberry Pi розташований роз'єм HDMI для підключення дисплея, на іншому - USB-порт для приєднання пристрою введення - наприклад, клавіатури.

Роль програмної платформи відіграє операційна система з ядром Linux, а можливостей міні-комп'ютера, як стверджується, вистачить для виконання низки рядових завдань, зокрема відтворення відео.

Для просування концепції міні-комп'ютера Бребен сформував організацію Raspberry Pi Foundation. Передбачається, що завдяки своїй невеликій ціні - всього 25 доларів - розробка зацікавить освітні установи, наприклад, в країнах, що розвиваються.

Читайте також:

Розроблено революційний вид комп'ютерної пам'яті

Складено список винаходів, які через 10 років кардинально змінять життя

Вчені розробили штучний ніс, який може знайти рак

Створено найменшу в світі відеокамеру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: