Створено перший SMS-вірус для мобільних

Це єдиний мобільний хробак, здатний обійти механізми перевірки, якими комплектуються всі нові моделі смартфонів.

Фінська компанія F-Secure в своєму квартальному звіті про питання безпеки розповіла про виявлення першого, за твердженням її експертів, SMS -хробака, що заражає мобільні телефони.

Sexy View, як і Facebook-вірус Koobface, - це "соціальний хробак", який використовує для свого поширення контактні дані в смартфоні користувача. Вірус розсилає користувачам з контактного списку SMS з пропозицією зайти і оцінити цікаві фотографії з посиланням на веб-сайт.

Адресат, який нічого не підозрює, (повідомлення поступає від знайомого) іде на пропонований сайт, де йому пропонується встановити специфічну програму для перегляду зображень.

Даючи згоду на установку, користувач поповнює список жертв шкідливої програми і надає власний список контактів в розпорядження небезпечного хробака.

Вірус також відправляє відомості про всі заражені стільникові телефони своєму власникові, який може скористатися зібраною інформацією для розсилки SMS-спаму.

"Sexy View заслуговує пильної уваги з цілої низки причин, - вважає Мікко Хіппонен, глава дослідницького відділу F-Secure, – По-перше, раніше ми не стикалися з подібним способом поширення небезпечних програм. По-друге, це єдиний на сьогоднішній день мобільний хробак, здатний обійти механізми перевірки сигнатур, якими комплектуються всі нові моделі смартфонів. Нарешті, своєчасна розробка ефективних захисних мерів забезпечить виробникам програмного забезпечення перевагу в боротьбі з мобільним спамом, який на даний момент є вельми серйозною проблемою в деяких країнах світу".

Нагадаємо, експерти ще минулого року попереджали, що в міру того, як біля стільникових телефонів стає більше комунікаційних та інших можливостей, що зближують їх з комп'ютерами, хакери зможуть все більше користуватися вразливістю їх операційних систем.

Так, насамперед вразливі "розумні" телефони – смартфони", які можуть підключатися до інтернету, працювати з електронною поштою і програмами зв'язку.

Читайте також:

Вчені створили детектор брехні у формі браслету

На виборах до Держдуми 2011 року росіяни голосуватимуть з мобільного

Українці стали купувати вдвічі менше мобілок

Про реєстрацію "лівої" мобілки повідомлять SMS-кою
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: