Створено прилад, який діагностує рак за запахом з рота

"Електронний ніс" вказує не тільки на наявність пухлини, але і на те, який саме орган вражений хворобою.

В Ізраїлі пройшов клінічні випробування прилад, що виявляє ракові клітки по диханню людини. При цьому в 92 випадків з 100 "електронний ніс" зміг вказати не тільки на наявність пухлини, але і на те, який саме орган уражений хворобою.

Для експерименту були взяті зразки "дихання" 60 здорових добровольців і 40 пацієнтів онкологічного відділення. У 92% випадків прилад підтвердив діагноз, який раніше був поставлений лікарями на підставі "традиційних" досліджень і аналізів.

Як відзначають вчені, новий прилад дозволить уникнути процедур, обов’язкових сьогодні для діагностики ракових захворювань, багато з яких є складними, хворобливими і, що найважливіше, можуть бути виконані тільки тоді, коли пухлина вже сформувалася.

Свою назву "електронний ніс" прилад отримав через здатність собак "пронюхувати" ракові клітки. Вперше вчені звернули увагу на те, що собаки здатні відчувати рак ще в 1989 році. Тоді в престижному медичному журналі Lancet була опублікована стаття з описом випадку, коли собака намагався облизувати і покусувати родимку на нозі своєї господині. Жінка звернулася до лікарів, які встановили, що родимка була ознакою меланоми, – одного з видів раку шкіри. Лікар жінки відзначив, що коли б не собака, розвиток хвороби міг привести до фатальних наслідків.

Через якийсь час вчені також з'ясували, що чотириногі друзі добре відчувають і рак внутрішніх органів. Річ у тому, що ракові клітки мають специфічний запах, який разом з кров'ю потрапляє в легені людини, а потім – в дихання.

Читайте також:

Вчені відкрили секрет захисту клітин від раку

Вчені з Південної Кореї навчилися клонувати дешевше і ефективніше

У Британії народиться генетично модельована дитина

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: