Суд в США визнав за незаконну програму RealDVD

Резервні копії захищених DVD-дисків та програма їх створення опинилися поза законом у США. Справа проти RealNetworks зайняла аж 58 сторінок.

RealDVD
Федеральний суд в Сан-Франциско (США) визнав незаконною програму RealDVD компанії RealNetworks, призначену для створення резервних копій захищених DVD-дисків.

Процес був ініційований Американською асоціацією кінокомпаній MPAA, яка діяла від імені десятка голлівудський студій.

На думку судді Мерілін Хол Пейтел, що винесла вердикт по даній справі, створення постійних копій матеріалів, захищених авторським правом, заборонене Законом про захист авторських прав в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act, DMCA). Функціонал RealDVD не підпадає ні під одне з виключень до цього закону, також до нього не може бути застосоване поняття "добросовісного використання".

У MPAA вже святкують перемогу, хоча у відповідачів є законна можливість спробувати знайти правду в суді присяжних. У RealNetworks заявили, що, перш ніж зробити які-небудь кроки, збираються уважно вивчити рішення федерального суду, яке займає 58 сторінок.

Таким чином, заходи, зроблені RealNetworks для легалізації свого продукту — зокрема, придбання за 30 тисяч доларів ліцензії на DVD-захист CSS, установка обмеження на число копій з одного диска, а також створення копій лише на жорсткому диску, а не на DVD-болванках — не справили належного враження на суд.

Суддя Пейтел при цьому ухитрилася сформулювати рішення таким чином, що, заборонивши розповсюдження інструменту для створення копій DVD-дисків, не зробила замах на права власників дисків створювати такі копії.
"Хоча для індивідуального споживача цілком може бути добросовісним використуванням створення на своєму комп'ютері резервної копії DVD-диска, яким він володіє особисто, федеральний закон, проте, забороняє створювати або продавати пристрій або інструмент, який дозволяє споживачу робити такі копії", — вважає вона.

Особливість RealDVD полягає у тому, що програма залишає копії фільмів, що робляться, зашифрованими, що не дає можливість викладати їх, скажімо, у файлообмінних мережах, тому RealNetworks сприйняла позов як небажання кінокомпаній слідувати за прогресом і сприяти йому.

RealNetworks в ході процесу наполягала на повній легальності копіювання і на тому, що її програма робить неможливим передачу відео на інші носії або через мережу. Невеликий виняток зроблений для зовнішніх знімних носіїв на зразок USB, із них можна подивитися фільм максимум на п'яти комп'ютерах, де встановлена програма RealDVD.

Продажі RealDVD почалися 30 вересня 2008 року, а вже через декілька днів MPAA подала на розробників до суду, який наклав тимчасову заборону на розповсюдження цієї програми. Компанія встигла продати близько 3000 копій своєї програми по 30 доларів за штуку.

Читайте також:

У США створено "вічний" DVD-диск

У 2020 році на один DVD записуватимуть 7,2 терабайти даних

В інтернеті з'явився сайт з відповідями на усі питання

В США розробили лазерний диск на 500 гігабайт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: