Супутник Сатурну нагадує Землю в момент зародження життя

Титан схожий на Землю більше, ніж інші тіла Сонячної системи. Там теж є вітри, вулкани, зливи, але дуже холодно.

Поверхня Титану - супутника планети-гіганта Сатурн - нагадує земну поверхню значно більше, ніж вважалося раніше.

Як і на Землі, складну структуру планети формують вітри, зливи, вулкани, тектонічні процеси. Але все це відбувається при температурі, яка на 100 градусів холодніша за антарктичну.

"Це насправді дивно - наскільки сильно поверхня Титану нагадує земну. Насправді Титан більше схожий на Землю, ніж будь-яке інше тіло в Сонячній системі, попри значні відмінності в температурі та інших умовах середовища", - розповіла планетолог Розалі Лопес із знаменитої Лабораторії реактивного руху у США.

У цьому дослідницькому центрі ведеться управління американськими міжпланетними апаратами, що досліджують інші планети. Там вчені вивчили зображення радіолокацій поверхні Титану, які були передані на Землю космічним апаратом "Кассіні", що кружляє навколо Сатурну.

Радар на борту апарата дозволив дослідити третину поверхні супутника, яка прихована товстою непрозорою атмосферою, на 95% складеною з азоту. А зонд "Кассіні" виявив на Титані гірські ланцюги, дюни і навіть "озера". Щоправда, це басейни рідини з вуглеводнів, зокрема метану.

Вода - при середній температурі близько 180 градусів нижче нуля - не може існувати на Титані інакше, як у формі льоду. На Титані роль води в гідросфері грає рідкий метан. Він випаровується, утворює хмари, випадає у вигляді дощу і снігу.

На думку американських фахівців, умови і склад атмосфери на Титані сильно нагадують умови на Землі, які існували на момент зародження життя.

"Виникає питання: чи можуть хімічні процеси на Титані сьогодні підтримувати прабіологічні з'єднання, які забезпечували зародження життя?", - зазначив Роберт Нельсон, старший науковий співробітник Лабораторії.

Доклад вчених було представлено на Генеральній асамблеї Міжнародного астрономічного союзу в Ріо-де-Жанейро.

Читайте також:

Сонце увійшло до циклу підвищеної активності

Астрономи знайшли дві планети, схожі на Землю

Під поверхнею супутника Сатурна є рідка вода

Астрофізики відкрили порушення закону Ньютона в Сонячній системі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: