Супутники-близнюки NASA вийшли на орбіту Місяця
Місячна місія NASA вступила в одну з ключових фаз. Передача наукових даних розпочнеться вже в березні.

У ніч на 2 січня обидва американські зонди-близнюки нової місячної місії GRAIL успішно вийшли на орбіту Місяця.
Протягом кількох тижнів супутники змінюватимуть свої орбіти таким чином, щоб у підсумку закріпитися на висоті 55 км від поверхні Місяця.
Вони синхронно передаватимуть на Землю телеметричні дані. Основний потік інформації від апаратів почне надходити вже у березні.
Основна мета цієї місії NASA - складання точної карти гравітаційного поля Місяця. Завдяки отриманим даними вчені зможуть більше дізнатися про внутрішню будову супутника Землі, а також перевірити гіпотези про його формування та етапи розвитку.
Зонди GRAIL-А і GRAIL-B вартістю в півмільярда доларів були запущені 10 вересня 2011 року та наближалися до Місяця за найскладнішою з усіх можливих траєкторій.
Перший GRAIL пролетів 4 млн 200 тисяч кілометрів, а його "напарник" ще на сто тисяч кілометрів більше. Сама дистанція від Землі до Місяця в 10 разів менше.
Такий окружний шлях - через точку Лагранжа L1, де врівноважується гравітація Сонця і Землі - знадобився, щоб не витрачати багато палива на гальмування біля Місяця. Фахівці NASA вирішили пожертвувати часом і почекати кілька місяців, але заощадити при цьому гроші.
Читайте також:
NASA обіцяє за кілька років знайти близнюка Землі
Черговий російський супутник звалився на землю
Комета вижила після зустрічі з Сонцем (відео)
Нові знімки NASA - американці залишили на Місяці рюкзаки та сміття