Учені виявили тварин, які потенційно могли передати коронавірус людині

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проміжних господарів COVID-19 поки що не вдалося визначити.

Вчені намагаються з’ясувати, які ж види передали людині COVID-19, оскільки попередні дослідження встановили, що інфекція переходить від свого початкового тваринного носія до проміжного виду-господаря, а лиш потім передається людині.

Як повідомляє The Scientist, саме виявлення проміжних видів-господарів дасть вченим розуміння еволюції та патогенезу вірусу.

Зазначається, що SARS-CoV-2, вірус, який викликає COVID-19, належить до того ж сімейства вірусів, що і SARS-CoV та MERS-CoV, які вперше виявили у кажанів, перш ніж ті через проміжних господарів передали вірус людині.

Тобто не кажани передали вірус людині, а вони передали його проміжному виду (господарю), який вже і передав COVID-19 людині. І зараз дуже важливо виявити цей проміжний вид.

"Наразі ми не маємо жодних доказів того, хто є проміжним господарем", - каже Вільям Кареш, виконавчий віцепрезидент з питань охорони здоров'я та політики Альянсу EcoHealth.

Так, спалах SARS у 2003 році розпочався з передавання вірусу між кажанами та віверами (тварини поширені в місцях проживання в південно-східній Азії), які потім передали його людям. Так само вважається, що проміжним господарем під час спалаху MERS у 2012 році були верхові верблюди.

Однак, проміжних господарів COVID-19 поки що не вдалося визначити.

Поки пандемія коронавірусу триває, вчені використовують моделі для пошуку потенційних проміжних господарів.

Нещодавній документ із лабораторій Ральфа Барика (США) та Фанг Лі, опублікований у "Журналі вірусології", використав SARS-CoV 2003 року як шаблон для імітації структури ключових білків COVID-19 та передбачення, до яких інших видів міг би передатися штам вірусу, таким чином, як і у людей.

Виявилося, що свині, тхори, коти, орангутани, мавпи, деякі види кажанів і люди мають подібний рівень сприйняття до SARS-CoV-2. Тобто ці тварини можуть бути потенційними проміжними господарями коронавірусу, які і передали його людині.

Також вчені не виключають і віверів як проміжних господарів COVID-19. Інша група дослідників вважає, що панголіни, змії та черепахи можуть бути можливими проміжними господарями SARS-CoV-2.

Гіпотеза полягає в тому, що нинішні спалахи почалися у кажанів, потім перейшли до іншого виду. І лише потім до людини. Вченим необхідно з’ясувати цей ланцюг передавання коронавірусу, щоб пришвидшити тестування вакцин та препаратів на тваринах, які передали COVID-19 людині.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції