Світ облетіло фото з упряжкою собак у затопленій Гренландії: що там відбувається

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Світлина стала черговим символом руйнівних наслідків змін клімату.

Дослідник з Данського метеорологічного інституту Стеффен Малскаер виконував звичайне завдання у північно-західній Гренландії – він мав знайти прилади для океанографічного та погодного моніторингу, які його колеги залишили на товщі криги. Втім зробити це виявилось не так просто.

Зазвичай твердий та рівний покрив білої криги встелила вода в результаті танення льодовиків Гренландії. Світлина з упряжкою собак, які по щиколотку стоять у воді, облетіла світ та стала ще одним символом катастрофічних змін клімату.

Як написав у твітері Малскаер, мешканці Гренландії (зазвичай корінні народи) покладаються на кригу під час переміщень, транспортування, полювання та рибальства. І саме вони, за словами дослідника, першими постраждають від танення крижаного покриву. Втім руйнівні наслідки не обмежаться територією Гренландії, або навіть Північної Америки.

Як передає CNN, сезон "танення" в Гренландії триває від червня до серпня, а його пік припадає на липень, найспекотніший місяць. Але 13 червня, день коли була зроблена світлина, танення зачепило понад два мільярди тонн льоду – це дуже нетипово для цього часу.

Тож учені передрікають, що це літо стане для Гренландії рекордним з танення. Для цього є всі передумови, адже чим більше криги тане на початку літа, тим швидше вона зникає упродовж наступних тижнів. Справа в тому, що сніг та крига віддзеркалюють сонячні промені, таким чином зменшуючи кількість тепла, що поглинається. Але що менше залишається криги, то більше тепла поглинається і, відповідно, лід тане ще активніше.

Нагадаємо, починаючи від 1980-х років, швидкість танення Гренландського льодовикового щита збільшилася у шість разів. А за останні десять років кількість льоду, який він втратив, сягнула небачених масштабів. Чи означає це, що людству загрожує всесвітній потоп - читайте у матеріалі ТСН.ua.

ВідеоУ Гренландії вчені зафіксували найвищу за останні півстоліття температуру

Усередині лютого стовпчики термометрів показували плюс шість. Хоча, кажуть науковці, мало би бути мінус 20. Пояснюють, раніше така відлига на півночі бувала, от тільки тривала вона менше доби. Цього ж року тепло там затягнулося аж на кілька днів.

У Гренландії вчені зафіксували найвищу за останні півстоліття температуру

Залиште свій коментар

Вибір редакції