Світ стоїть на порозі створення нової електроніки

Дата публікації
Перегляди
6340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Світ стоїть на порозі створення нової електроніки

Аркуш графена на мідній підкладці під електронним мікроскопом / Фото: condmat.physics.manchester.ac.uk

Вчені досліджують питання створення "графенової електроніки" - на основі нещодавно відкритого наноматеріалу.

Група дослідників з Манчестерського університету під керівництвом Леоніда Пономаренко створила ізольований подвійний аркуш графена - двовимірного шару вуглецю товщиною в один атом, розміщеного поверх іншого такого ж шару.

Незважаючи на те, що просторово шари розташовані досить близько, вони ізольовані один від одного.

Перші зразки подібного двошарового графена були отримані ще в 2006 році, тобто через два роки після відкриття самого матеріалу. Разом з тим до недавнього часу вивчення подібного матеріалу просувалося повільно через складність його отримання.

Тепер ученим вдалося створити подвійний аркуш графена, який зверху і знизу був покритий шаром нітриду бору. Як виявилося, така система має ряд цікавих властивостей. З'ясувалося, наприклад, що, якщо в одному з шарів накопичується досить багато носіїв заряду, то другий шар перестає проводити струм.

"Це перший випадок, коли лист графена без дефектів вдалося перетворити в ізолятор", - сказав Пономаренко.

"Якщо абстрагуватися від тієї "нової" фізики, яка викладена у нашій статті, то робота має важливе прикладне значення. Ми показали, що графен, оточений нітрид бором, є найбільш перспективною на даний момент основою для створення графенової електроніки. Наша конструкція вирішує відразу кілька проблем, що стосуються якості та стабільності графена при створенні конкретних приладів", - заявив Андрій Гейм, який брав участь в роботі.

На часі подвійний графен активно вивчається. У серпні 2011 року в журналі Science вийшла стаття того ж Гейма і Костянтина Новосьолова, які встановили, що електрони в подібному двовимірному графені ведуть себе як рідкий кристал. Обидва вчених отримали в 2010 році Нобелівську премію за відкриття графену в 2004 році.

Читайте також:

Росіяни отримали Нобеля з фізики за створення наноматеріалу

Голландські фізики навчилися щільно упаковувати кроликів

Фізики виявили частинку, яка рухається швидше за світло

Учені довели, що машина часу працювати не буде

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація