Світ стоїть на порозі створення нової електроніки

Вчені досліджують питання створення "графенової електроніки" - на основі нещодавно відкритого наноматеріалу.

Група дослідників з Манчестерського університету під керівництвом Леоніда Пономаренко створила ізольований подвійний аркуш графена - двовимірного шару вуглецю товщиною в один атом, розміщеного поверх іншого такого ж шару.

Незважаючи на те, що просторово шари розташовані досить близько, вони ізольовані один від одного.

Перші зразки подібного двошарового графена були отримані ще в 2006 році, тобто через два роки після відкриття самого матеріалу. Разом з тим до недавнього часу вивчення подібного матеріалу просувалося повільно через складність його отримання.

Тепер ученим вдалося створити подвійний аркуш графена, який зверху і знизу був покритий шаром нітриду бору. Як виявилося, така система має ряд цікавих властивостей. З'ясувалося, наприклад, що, якщо в одному з шарів накопичується досить багато носіїв заряду, то другий шар перестає проводити струм.

"Це перший випадок, коли лист графена без дефектів вдалося перетворити в ізолятор", - сказав Пономаренко.

"Якщо абстрагуватися від тієї "нової" фізики, яка викладена у нашій статті, то робота має важливе прикладне значення. Ми показали, що графен, оточений нітрид бором, є найбільш перспективною на даний момент основою для створення графенової електроніки. Наша конструкція вирішує відразу кілька проблем, що стосуються якості та стабільності графена при створенні конкретних приладів", - заявив Андрій Гейм, який брав участь в роботі.

На часі подвійний графен активно вивчається. У серпні 2011 року в журналі Science вийшла стаття того ж Гейма і Костянтина Новосьолова, які встановили, що електрони в подібному двовимірному графені ведуть себе як рідкий кристал. Обидва вчених отримали в 2010 році Нобелівську премію за відкриття графену в 2004 році.

Читайте також:

Росіяни отримали Нобеля з фізики за створення наноматеріалу

Голландські фізики навчилися щільно упаковувати кроликів

Фізики виявили частинку, яка рухається швидше за світло

Учені довели, що машина часу працювати не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: