Світова криза боляче вдарила по хакерах

Мережеві злочинці стали вкладати менше грошей у розробку шкідливих програм.

Згідно зі звітом, опублікованим німецькою аналітичною компанією G Data, за останній рік обсяг унікального шкідливого софтвера скоротився на 30%.

Дослідники проаналізували хакерський софтвер за допомогою технології сигнатурного аналізу з травня по червень 2008 року, після чого порівняли отримані підсумки з даними за аналогічний період минулого року. За словами укладачів звіту, навіть з урахуванням чинника сезонного падіння, 30% падіння викликане додатковими обставинами.

Так, Ральф Бенцмлер, один з авторів звіту, вважає, що криза сильно вдарила по законному сектору економіки, проте з урахуванням того, що комп'ютерні зловмисники атакують в основному бізнес, то й активність останніх помітно знизилася. "Мережеві злочинці вкладають менше грошей у розробку шкідливих програм, це спричиняє загальне зниження активності на даному ринку", - говорить він.

"Тіньова економіка працює за такими самими критеріями, що й звичайна: попит визначає пропозицію. Глобальна криза не залишила осторонь і електронну злочинність. Раніше ми зафіксували зниження обсягів розсилки унікального спаму, тепер зниження добралося і до програмного забезпечення. Відновлення обсягів шкідливого софтвера ми чекаємо до кінця літа", - говорить він.

Згідно з даними G Data, у червні було виявлено 83 072 зразки шкідливого програмного забезпечення. Місяцем раніше таких програм було 123 581.

Втім, для користувачів таке зниження можна розглядати лише як благо, говорить Бенцмлер.

У G Data також попереджають, що розслаблятися користувачам не варто, оскільки хакерська активність, у тому числі й DoS-атаки, фішинг-спам і тому подібне, знов зросте наприкінці серпня - початку вересня.

Читайте також:

Сайти держструктур США зазнали витонченої атаки

В Інтернеті з'явилися особисті дані про голову таємної розвідки Великобританії

Міжнародне угрупування спамерів оштрафували на 3,7 млн доларів

Китай блокує доступ до медицинських і наукових інтернет-сайтів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: