Світовий океан до кінця століття може піднятись на кілька метрів – Нью-Йорк і Лондон просто змиє водою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За попередні півтора століття рівень води зріс на 20 см.

За найгіршим сценарієм через глобальне потепління низка міст світу, розташованих на узбережжях, просто зникнуть під водою через зростання рівня Світового океану.

Про це йдеться у статті, опублікованій PNAS, передає USA Today.

Так, до 2100 року рівень води у світі виросте на понад два метри, якщо зміни клімату триватимуть безконтрольно.

Таку оцінки дала група з 22 провідних вчених світу. Для цього вони використали нові методи вимірювання танення льоду в полярних регіонах світу. Адже основною причиною підвищення рівня води і буде танення гігантських льодовикових щитів в Гренландії та Антарктиді.

"Таке зростання рівня Світового океану може призвести до втрати понад 1,5 млн квадратних кілометрів суші", - розповів Джонатан Бамбер з университету Бристоль в Британії. 

У такому разі вода затопить надважливі області виробництва продуктів харчування і спричинить вимушене переміщення до 187 мільйонів осіб – близько 2,5% населення Землі. Під водою зникнуть такі міста, як Нью-Йорк, Лондон та Ріо-де-Жанейро.

Від 1880 року рівень води в світі зріс на 20 см, але справа в тому, що це не відбувається рівномірно. Окрім цього, внаслідок глобального потепління не лише тануть льодовику, але й нагрівається вода – чим вона тепліша, ти більше місця займає.

Наразі вчені упевнені, глобальне потепління спричинить підвищення рівня Світового океану, питання лише в тому, як швидко будуть танути льодовики.

Нагадаємо, за останні півстоліття льодові масиви Гренландії значно скоротилися і призвели до підняття рівня моря. Так, у період від 2000 до 2010 льодовиковий щит зменшувався приблизно на 187 трильйонів кілограмів на рік, а від 2010 до 2018 – на 286 трильйонів кілограм щороку. Про причини цього та наслідки читайте у матеріалі ТСН.ua.

ВідеоЛюдство має 12 років, аби зупинити глобальне потепління – вчені ООН

12 років до світової катастрофи. Саме стільки має людство, щоб зупинити глобальне потепління, вважають вчені з ООН, які займаються питаннями клімату. Діяти науковці закликають негайно, адже вже до 2030 року рівень викидів вуглекислого газу в атмосферу може сягнути критичної позначки. А підвищення температури матиме незворотні наслідки: звичним явищем можуть стати лісові пожежі, посуха, спека, урагани, повені - а відтак неврожай.

Людство має 12 років, аби зупинити глобальне потепління – вчені ООН

Залиште свій коментар

Вибір редакції