
Науковці помилково віднесли його до хребетних тварин.
Таємничий монстр Таллі (рід викопних водних хордових тварин) виявився не тим, ким його вважали. Група науковців з Ірландії, США і Японії стверджують, що Таллі помилково віднесли до хребетних тварин.
Автори дослідження випустили відповідну статтю у Proceedings of the Royal Society B, пише Dailymail.
Три роки тому науковці віднесли Таллі до хребетних. Відкриття у 2016 році показало, що у Таллі є укріплений стрижень хряща, який підтримував його тіло і зябра. Саме тому вчені припустили, що істота була хижими хребетним, схожим на деяких примітивних риб.
Тоді ж науковці припустили, що Таллі є далеким родичем міног. Свій висновок вони зробили на основі меланосом, виявлених в очах істоти. Адже вважається, що меланосоми є тільки в очах у хребетних. Автори нової роботи припустили, що безхребетні теж можуть мати меланосоми.
Використовуючи прискорювач частинок, щоб визначити співвідношення елементів, які є в очах сучасних хребетних і безхребетних, науковці змогли провести порівняння з давнім Таллі. Вони проаналізували очі безхребетних восьминога і європейського кальмара. Виявилося, що ці органели присутні і у них.
"Хімія очей Таллі і співвідношення цинку до міді було більше схоже на таке, як у безхребетних, ніж хребетних. Це говорить про те, що тварина, можливо, не була хребетною, що суперечить попереднім спробам класифікувати її", - каже керівник дослідження доктор Кріс Роджерс.
Науковці кажуть, що нові методи аналізу, засновані на дослідженні меланосом, можуть допомогти класифікувати й інші викопні види.
Слід зауважити, що Таллі назвали на честь їхнього першовідкривача Френсіса Таллі, який виявив їх у 1955 році. Монстр Таллі має довжину від 8 до 35 сантиметрів з парою плавників на хвостовому кінці. Очі у тварини винесені далеко від тіла на особливих стеблинках. На кінці довгого хоботка розташовані щелепи з вісьмома зубами зверху і знизу.
Як повідомлялося, вчені NASA виявили дивні бактерії у пустелі, схожій на Марс. Припускається, що це може стати ключем для пошуку позаземного життя. Рідка вода під поверхнею Червоної планети - не обов'язкова умова.
Залиште свій коментар
Залиште свій коментар