Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Таємничий монстр Таллі виявився не тим, ким його вважали

Науковці помилково віднесли його до хребетних тварин.

Таємничий монстр Таллі (рід викопних водних хордових тварин) виявився не тим, ким його вважали. Група науковців з Ірландії, США і Японії стверджують, що Таллі помилково віднесли до хребетних тварин.

Автори дослідження випустили відповідну статтю у Proceedings of the Royal Society B, пише Dailymail.

Три роки тому науковці віднесли Таллі до хребетних. Відкриття у 2016 році показало, що у Таллі є укріплений стрижень хряща, який підтримував його тіло і зябра. Саме тому вчені припустили, що істота була хижими хребетним, схожим на деяких примітивних риб.

Тоді ж науковці припустили, що Таллі є далеким родичем міног. Свій висновок вони зробили на основі меланосом, виявлених в очах істоти. Адже вважається, що меланосоми є тільки в очах у хребетних. Автори нової роботи припустили, що безхребетні теж можуть мати меланосоми.

Використовуючи прискорювач частинок, щоб визначити співвідношення елементів, які є в очах сучасних хребетних і безхребетних, науковці змогли провести порівняння з давнім Таллі. Вони проаналізували очі безхребетних восьминога і європейського кальмара. Виявилося, що ці органели присутні і у них.

"Хімія очей Таллі і співвідношення цинку до міді було більше схоже на таке, як у безхребетних, ніж хребетних. Це говорить про те, що тварина, можливо, не була хребетною, що суперечить попереднім спробам класифікувати її", - каже керівник дослідження доктор Кріс Роджерс.

Науковці кажуть, що нові методи аналізу, засновані на дослідженні меланосом, можуть допомогти класифікувати й інші викопні види.

Слід зауважити, що Таллі назвали на честь їхнього першовідкривача Френсіса Таллі, який виявив їх у 1955 році. Монстр Таллі має довжину від 8 до 35 сантиметрів з парою плавників на хвостовому кінці. Очі у тварини винесені далеко від тіла на особливих стеблинках. На кінці довгого хоботка розташовані щелепи з вісьмома зубами зверху і знизу.

Як повідомлялося, вчені NASA виявили дивні бактерії у пустелі, схожій на Марс. Припускається, що це може стати ключем для пошуку позаземного життя. Рідка вода під поверхнею Червоної планети - не обов'язкова умова. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції