Телескоп NASA зняв у космосі 706 можливих нових планет

Виявлено 706 об'єктів, які можуть виявитися новими екзопланетами, і п'ять зірок з повноцінними планетними системами.

Космічна обсерваторія "Кеплер", запущена в березні 2009 року, виявила 706 об'єктів, які можуть виявитися новими екзопланетами, і п'ять зірок з повноцінними планетними системами.

Про це повідомляють учасники проекту в роботах, розміщених в електронній бібліотеці Корнеллського університету.

NASA опублікувало дані спостережень "Кеплера" за 43 дні роботи, протягом яких обсерваторія вивчила понад 156 тисяч зірок. Група під керівництвом провідного вченого проекту Вільяма Боруцкі з Дослідницького центру Еймса NASA проаналізувала результати спостережень і представила найбільш цікаві висновки у двох роботах.

"Це дійсно історичне відкриття. Воно показує, як місія "Кеплер" зробить революцію в пошуку екзопланет (планети за межами Сонячної системи) і змінить наші уявлення про цю області науки", - сказала співавтор дослідження Сара Сігер з Массачусетського технологічного інституту, яку цитує Science News.

З 706 кандидатів в екзопланети особливий інтерес представляють 400 об'єктів, що звертаються навколо найяскравіших з вивчених "Кеплером" зірок. За цими об'єктами команда проекту веде спостереження із Землі, а також за допомогою космічних телескопів "Хаббл" і "Спітцер".

Докладні дані про ці об'єкти, як очікується, будуть опубліковані в лютому 2011 року. Якщо дані "Кеплера" підтвердяться, то число відомих екзопланет зросте з приблизно 460 до понад 1,1 тисячі.

Одна з виявлених планетних систем складається з трьох об'єктів, тоді як інші чотири - з двох. Розмір цих об'єктів коливається від двох діаметрів Землі приблизно до розмірів Юпітера. Вони знаходяться відносно близько до своїх зірок, в межах половини середньої віддаленості Меркурія від Сонця.

Статус планет для цих космічних тіл поки не підтверджений, оскільки їх маси ще належить оцінити. "Виявлення цих планетних систем показує, що "Кеплер" знайде десятки і, можливо, навіть більш 100 зірок c кількома планетами, які проходять перед цими зірками. Очевидно, зірки зазвичай мають по кілька планет", - відзначив співавтор дослідження Джеффрі Марсі.

Запущений у березні 2009 року зонд "Кеплер", названий на честь великого астронома Йоганна Кеплера, призначений для пошуку планет транзитним методом. Він фіксує коливання яскравості зірок при проходженні планети по її диску.

Як очікується, протягом трьох з половиною років польоту телескоп зможе вивчити більше 100 тисяч зірок та їх систем.

Читайте також:

NASA виявила ознаки життя на супутнику Сатурна

У Юпітер врізалося невідоме небесне тіло

Місячні кратери виявилися гігантськими батарейками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: