Перейти до змісту
TikTok в обхід правил збирав особисті дані користувачів - WSJ

Дані збиралися протягом 15 місяців.

Застосунок для коротких відео TikTok в обхід політики Google збирав особисті дані Android-користувачів, за якими їх можна було відстежувати, а відмовитися від цього було неможливо.

Про це йдеться в аналізі The Wall Street Journal.

Дані збиралися протягом 15 місяців, до оновлення в листопаді 2019-го. Йдеться про MAC-адреси - унікальний код, який присвоюється кожній окремій одиниці устаткування. У США, згідно з Законом про захист конфіденційності дітей в Інтернеті, MAC-адреси розглядаються як інформація, що дозволяє встановити особу.

Дослідження 2018 року, проведене AppCensus, компанією з розробки мобільних додатків, яка аналізує політику конфіденційності компаній, показало, що приблизно 1% додатків Android збирають MAC-адреси.

"Це спосіб забезпечити довгострокове відстеження користувачів без можливості відмови", - сказав журналу Джоел Рирдон, співзасновник AppCensus. "Іншої причини збирати це не бачу".

Ще 2013-го року Apple захистила MAC-адреси своїх телефонів, а Google зробив те ж саме з телефонами Android 2015-го року. Однак TikTok зміг обійти це.

Виданню The Hill представник TikTok сказав, що там "прагнуть захищати конфіденційність і безпеку спільноти" соцмережі. "Ми постійно оновлюємо наш застосунок, аби йти в ногу з новими проблемами безпеки, а поточна версія TikTok не збирає MAC-адреси. Ми ніколи не надавали дані користувачів з США уряду Китаю і не будемо робити це, якщо їх запросять", - додав представник.

TikTok є популярним соцмедійним додатком серед молоді. Спочатку він набув широкої популярності в країнах Азії, а зараз - і в інших частинах світу. Його користувачі можуть створювати короткі відео з ефектами та музикою. 

Трамп рішуче налаштований заборонити громадянам США користуватися TikTok, а в адміністрації президента вважають, що ByteDance та інші китайські технологічні компанії становлять загрозу національній безпеці країни.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин