Тисячі тонн мікропластику повертаються на берег разом з океанським бризом - вчені

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відходи, викинуті людьми у води, повертаються на сушу.

Вчені виявили, що сотні тисяч тонн мікропластику можуть повертатися на берег разом з океанським бризом щороку.

Про це пише The Guardian.

Дослідження, проведене вченими з Університету Стратклайда і Обсерваторії Міді-Піренеї в Університеті Тулузи, виявило крихітні пластикові фрагменти в морських бризках. Це дозволяє припустити, що вони викидаються морем з бульбашками. Результати, опубліковані в журналі Plos One, ставлять під сумнів припущення про те, що пластик залишається у воді. Також цей факт може заперечити і віру у відновну силу морського бризу.

"Морський бриз традиційно вважався "чистим повітрям", але це дослідження показує дивовижну кількість мікропластику, який переноситься ним. Схоже, що деякі пластикові частинки могли покинути море і потрапити в атмосферу разом з морською сіллю, бактеріями, вірусами і водоростями", - сказав автор дослідження Стів Аллен.

2018 року у всьому світі було вироблено близько 359 млн. тонн пластику, і деякі дослідження показують, що до 10% цього обсягу щорічно потрапляє в море.

"Ми продовжуємо скидати в океан мільйони тонн пластику щороку. Це дослідження показує, що воно не залишиться там назавжди. Океан повертає його нам", - зауважив експерт.

Пластикове сміття, такий як пластикові пакети і пляшки, розпадаються на дрібний мікропластик в море, часто невидимий для очей. Частинки пластиу в морських бризках мали довжину від п'яти до 140 мікрометрів. Дослідники підрахували, що до 136 тис. тон можуть бути викинуті на берег морськими бризками щороку.

Близько 8 млн. тонн пластику надходить в море з суші і узбережжя щороку. Одне дослідження оцінює, що тільки 240 тис. тонн плаває на поверхні, залишаючи загадку щодо того, куди зникають інші відходи. 

"Ми знаємо, що пластик рухається в атмосфері, ми знаємо, що він рухається в воді. Тепер ми знаємо, що він може повернутися. Це перша початкова лінія нової дискусії", - кажуть експерти.

Дослідники захопили краплі води з морських бризів на пляжі Мімізан в Аквітанії, на південно-західному атлантичному узбережжі Франції в Біскайській затоці, використовуючи «уловлювач хмар» і фільтри, встановлені на вершині піщаної дюни. Вони проаналізували краплі води на наявність мікропластіков, взяли проби на різні напрямки і швидкості вітру, включаючи шторм і морської туман. Морський туман, породжений прибоєм, містив 19 пластикових частинок на кубічний метр повітря.

Нагадаємо, дослідники з промисловій компанії Carbios створили мутантний бактеріальний фермент, який може зруйнувати пластикові пляшки для переробки всього за пару годин.

Залиште свій коментар

Вибір редакції