Тканинні маски повинні мати три шари, щоб ефективно блокувати коронавірус - ВООЗ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Однак в організації нагадують, що маска не може повністю захистити від COVID-19.

Маски з тканини - саморобні чи придбані у магазині - можуть допомогти запобігти поширенню нового коронавірусу в умовах, де фізичне дистанціювання мало можливе. ВООЗ представила оновлені рекомендації з носіння масок.

Про це йдеться на сайті ВООЗ.

Маски повинні мати три шари. Внутрішній шар поглинає вологу, тому для цього підійде бавовна. Середній шар маски діє як фільтр, тому варто обрати поліпропіленову тканину. Зовнішній ж шар у захисній масці краще зробити із неабсорбувального матеріалу, наприклад, поліестеру.

Ці шари в такому порядку можуть «забезпечити механістичний бар'єр.
технічний керівник ВООЗ із COVID-19, епідеміолог Марія Д. Ван Керхе

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреесус сказав, що тканинні маски також слід чистити і носити правильно, оскільки заражені руки можуть заразити людину, який коригує свою маску або часто знімає та одягає її.

Оновлені керівні принципи також заохочують людей, які працюють в клінічних умовах в районах з поширеним передаванням коронавірусу, носити медичні маски - навіть якщо вони не працюють безпосередньо з пацієнтами із COVID-19.

Це означає, наприклад, що коли лікар ходить  кардіологічним або паліативним відділенням, де немає пацієнтів із підтвердженим COVID-19, він все одно повинен носити медичну маску.
генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреесус

У ВООЗ також додають, що в районах з громадським транспортом і в місцях, де фізичне дистанціювання ускладнене, уряди повинні заохочувати людей носити маски.

За словами генерального директора, особи старші 60 років і з супутніми захворюваннями повинні носити медичні маски.

Що не змінилося в керівних принципах ВООЗ із носіння масок, так це те, що люди, які хворіють COVID-19, повинні залишатися вдома, консультуватися зі лікарям і, якщо необхідно, звертатися по медичну допомогу.

Однак організація продовжує наголошувати, що самі лише маски не можуть перемогти коронавірус і можуть створити помилкове відчуття безпеки.

Маски корисні тільки як частина комплексного підходу в боротьбі з COVID-19.
генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреесус

Нагадаємо, дослідники провели експеримент і визначили, що найкращим способом дезінфекції масок №95 є нагрівання до високих температур. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції