Топ-10 найбільших ІТ-провалів 2010 року

Найбільшим провалом року у сфері хайтек були визнані iPhone4 через проблеми з антенною: смартфон з багатьма функціями не міг виконувати свого основного призначення.

Компанія CNN назвала 10 найбільших технологічних провалів 2010 року. "Почесне" перше місце посів скандал з антеною у "яблучному" iPhone4.

1. iPhone4 "Антеннагейт". Реліз нової моделі популярного смартфона відбувся у червні 2010 року. В успішному в цілому пристрої виявилася "невелика проблема" - деякі користувачі не могли використовувати його за призначенням, тобто не могли телефонувати.

Виявилося, що проблема з падінням якості зв'язку пов'язана з винесенням антени назовні. Новітній смартфон втрачає сигнал, якщо його взяти в руки. Численні випробування показали, що пристрій, який лежить в долоні, не може забезпечити якість прийому, достатню для здійснення дзвінків без розривів з'єднання. Утім, глава Apple Стів Джобс визнав брак антени і пообіцяв усім власникам пристрою безкоштовні чохли. Тож за місяць "провал" забувся.

2. 3D-телевізор. "Скільки ви знаєте людей, які будуть платити 4000 доларів і навіть більше за телевізор, який має обмежену кількість спеціальних програм і змушує вас носити стерео-окуляри?", - запитує CNN.

3. Microsoft Kin. Цей смартфон для дітей "народився" в квітні 2010 року і "помер" вже у липні. На думку експертів, Microsoft Kin мав стати чимось на зразок iPhone Lite, але ця спроба з тріском провалилася.

4. Nexus One. ОС Android від Google у 2010-му набула популярності і до кінця року стала продаватися краще, ніж телефони під управлінням Apple. Однак зусилля Google запустити власний телефон не увінчалися успіхом. Nexus One намагався конкурувати з Apple iPhone, однак програв. Хоча оглядачі зазначили, що, можливо, справа не стільки у самому смартфоні, скільки у бізнес-плані – Google почав продавати телефони через Інтернет, тоді як багато людей хочуть потримати пристрої у руках, перш ніж за них платити.

5. Конфіденційність Facebook. Ніщо не викликає стільки нарікань до Facebook, як політика конфіденційності. Коли генеральний директор Facebook Марк Цукерберг оголосив про нову можливість Open Graph, гніву користувачів не було меж. Вони влаштували бойкот ресурсу на "день гніву", і врешті компанія була змушена піти на поступки у сфері контролю за конфіденційністю.

6. Google Buzz. Сервіс був розроблений для соціальних мереж та інтегрований у Gmail. Передбачалося, що Google Buzz оперативно розсилатиме повідомлення, фото і відео серед користувачів. Однак виявилося, що профіль відображав конфіденційні дані – хто з ким розмовляв у чаті, які сайти відвідував тощо. Хоча Google і виправив проблеми, сервіс не прижився.

7. Злам Gawker media. Насправді тут два "провали". Перший: хакери зламали портал Gawker media і отримали доступ до 1,3 млн акаунтів користувачів на сайтах Gizmodo, Jezebel, Lifehacker і Kotaku.

Другий: були виявлені три найпоширеніших пароля - 12345, password і QWERTY.

8. Контент-ферми. Це такі компанії, які щодня створюють купу контенту, в основному із серії "How to ...", - фактично, це просто корисні поради. До цього тренду (одна з найбільших компаній - Demand Media) приєдналися два великих портали - AOL і Yahoo. Утім, Google дуже сильно працює у напрямку знецінення статей на "контент-фермах", що може стати головною перешкодою для успішного IPO Demand Media в 2011 році.

9. Повторний запуск Digg. Сервіс обміну файлами невдало змінив інтерфейс користувача.

10. iTunes Ping. Інтерес до соціальної мережі Ping, анонсованої Apple, загас дуже швидко. В день появи за кількістю згадок в Інтернеті вона обійшла всіх можливих конкурентів. Проте вже наступного дня пропустила попереду Blip.fm, а через тиждень опинилася позаду Pandora і Spotify (при тому, що обидві мережі доступні користувачам обмеженої кількості країн).

У Ping користувачі незадоволені якістю пошуку, тим, що не можна змінювати статуси, мережа не підтримує автомодерацію коментарів. Багато користувачів сходяться на думці, що Ping - це не соціальна мережа, а магазин музики з невеликою соціальною складовою.

Читайте також:

У Росії розробили свій аналог iPhone4

У США визначили найкращу ілюзію року. ВІДЕО

Facebook став третім найбільшим сайтом у світі

Журнал Science назвав головні наукові прориви десятиліття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: