Toshiba показала монітор для перегляду 3D без окулярів

Toshiba анонсувала випуск нового РК-монітора, що показує тривимірні зображення із двомірних без застосування спеціальних стереоокулярів.

Компанія Toshiba анонсувала випуск нового РК-монітора, який здатний показувати тривимірні зображення із двомірних без застосування спеціальних стереоокулярів. Демонстрація розробки проводилася на виставці SID 2010 International Symposium, Seminar and Exhibition, яка проходила в Сіетлі (США). Мова йде про 12-дюймову панель, яка має кілька точок огляду з різним фізичним розширенням самої матриці. Для 2D-картинки воно становить 1400*1050 пікселів, а для 3D - 466*350 пікселів. В основі механізму трансформації двомірної картинки лежить фізичний принцип заломлення світла. Для цього в панелі є спеціальні GRIN-лінзи, регулюючи які можна домогтися змін світла. Вони поміщаються на окрему фронтальну панель, яка розташовується перед основним екраном. Якщо її вимкнути, то на екрані відображається звичайне двомірне зображення. Коли ж вона включена, рідкі кристали молекул в матриці розходяться радіально щодо електродів, розташованих по паралельних лініях по вертикалі. Вся конструкція в результаті показує 3D-зображення. У моніторі є ще і третя панель, яка дозволяє швидко перемикатися між двома вимірами зображення.

У європейській штаб-квартирі Toshiba, куди звернувся ZOOM.CNews, знають про те, що цей прототип РК-панелі був виготовлений і успішно працює, але не розголошують те, коли він стане доступним на ринку.

Зауважимо, що якщо показаний прототип не залишиться всього лише концептом і буде втілено в комерційних зразках моніторів для споживчої електроніки, це стане проривом на ринку 3D. Поки що для перегляду тривимірної картинки глядачеві необхідно використовувати спеціальні окуляри, але виробники 3D-техніки активно працюють над автостереоскопічними рішеннями. У найближчому майбутньому 3D-зображення може прийти і на мобільні пристрої, розширивши і без того розвинені мультимедіа-можливості портативних ігрових консолей і, можливо, смартфонів і комунікаторів.

Читайте також:

В США невимкнені на ніч комп'ютери щороку обходяться в 2,8 млрд. доларів

Microsoft придумала круглий дисплей

У США представили найбільший монітор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: