Toshiba, Sharp і Hitachi попереджають про можливу небезпеку 3D-технологій

Попередження буде доступно в кінотеатрах і магазинах, де продаються товари, що мають відношення до технології 3D.

У Японії випущена брошура з попередженнями про можливий негативний вплив 3D-технологій на здоров'я глядачів. Вона підготовлена спільно урядом Японії і провідними виробниками електронної техніки, серед яких - Toshiba, Sharp і Hitachi.

Попередження буде доступно в кінотеатрах і магазинах, де продаються товари, що мають відношення до технології 3D.

У брошурі розповідається про можливі побічні ефекти від перегляду зображень у форматі 3D: мова йде, зокрема, про запаморочення, нудоту і втому очей.

"Ми не думаємо, що це стане великою проблемою для більшості глядачів, але ми повинні попередити, що такі наслідки можливі", - заявили представники компаній.

Оглядачі тим часом припускають, що серед причин по яких виробники електроніки заздалегідь публікують списки потенційних загроз, напевно, є і бажання не повторити промаху компанії Nintendo, допущеного у 1997 році.

Тоді показ серії мультсеріалу "Покемон" в Японії привів до різних розладів у кількох тисяч дітей (наводяться цифри до 12 тис.), які переглянули її. Серія була знята з показу, а громадськість Японії відтоді вкрай підозріло ставиться до будь-яких дитячим мультфільмів з колірними спалахами.

Відзначимо, не так давно південнокорейська компанія Samsung також опублікувала попередження, що описує потенційні загрози здоров'ю, які може таїти в собі нова технологія.

Серед можливих наслідків перегляду відео в тривимірному форматі у попередженні від Samsung наводяться такі, як:

- Порушення зору;

- Нудота;

- Запаморочення;

- Мимовільні скорочення лицьових м'язів (посмикування очей);

- Дезорієнтація;

- Непритомність;

- Конвульсії;

- Судоми.

Перегляд передач в режимі 3D, якщо вірити цьому попередженню, також може викликати "заколисування, пост-ефекти сприйняття, дезорієнтацію, біль в очах і зниження здатності зберігати обрану позу". Але, зрозуміло, - "у вкрай рідкісних випадках"

Найбільш схильні до ризику люди, у яких траплялися епілептичні напади через світлочутливість, а це приблизно 1 з 5000 осіб (близько 0,02% населення). Зайва "візуальна стимуляція" за деяких обставин може викликати у них конвульсії. Правда у випадку з 3D це буде швидше виняток, ніж правило, а ось перенапруження очей, втома і нудота можуть виявитися більш поширеними симптомами.

Крім того, особливо схильні до прояву побічних ефектів від перегляду кіно у форматі 3D можуть опинитися діти, люди похилого віку та вагітні жінки.

Читайте також:

Кіностудія "Мосфільм" відкрила віртуальний кінотеатр

Відвідуваність кінотеатрів зросла на 20%, не дивлячись на український дубляж

У Великобританії відкрився педальний кінотеатр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: