Трамп наказав китайському власникові TikTok продати всі активи в США

Трамп послався на "достовірні докази" щодо загрози нацбезпеці США.

Американський президент Дональд Трамп дав китайській компанії ByteDance 90 днів на те, щоб позбутися усіх активів для діяльності соцмедійного застосунку TikTok на території США.

Про це йдеться у виконавчому наказі голови держави від п'ятниці, 14 серпня, повідомляє The Associated Press.

У документі Трамп послався на "достовірні докази, які змушують вважати, що ВyteDance може вжити заходів, які загрожують національній безпеці США".

Також очільник Штатів заявив, що власники застосунку повинні позбутися "будь-яких даних, отриманих від користувачів TikTok в США".

Нещодавно американські ЗМІ повідомили, що застосунок для коротких відео TikTok в обхід політики Google збирав особисті дані Android-користувачів, за якими їх можна було б відстежувати, і відмовитися від цього було неможливо. 

А тим часом корпорація Microsoft досі веде переговори щодо часткової купівлі додатку. Раніше очільник Штатів заявляв, що схвалює придбання соцмедійного застосунку TikTok будь-якою американською компанією

Нагадаємо, що Сенат Конгресу США одноголосно підтримав законопроєкт, що забороняє держслужбовцям використовувати соцмедійний застосунок TikTok на держпристроях.

Як повідомлялося, Трамп рішуче налаштований заборонити громадянам США користуватися TikTok, а в адміністрації президента вважають, що ByteDance та інші китайські технологічні компанії становлять загрозу національній безпеці країни.

Вашингтон підштовхує своїх союзників до подібних жорстких дій щодо китайських фірм, зокрема, стосовно компанії Huawei.

Водночас у ByteDance наполягають, що не надають даних користувачів офіційному Пекіну.

TikTok є популярним соцмедійним додатком серед молоді. Спочатку він набув широкої популярності в країнах Азії, а зараз - і в інших частинах світу. Його користувачі можуть створювати короткі відео з ефектами та музикою.

Раніше Державний секретар США Майк Помпео заявив, що радить користуватися TikTok лише тим, хто "хоче, аби особиста інформація опинилася в руках Комуністичної партії Китаю". 

Відео Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Зробити це дозволив указ Дональда Трампа про надзвичайний економічний стан у США. Він спрямований на захист інформаційних технологій від іноземних загроз. У Вашингтоні вважають, що устаткування та технології Huawei можуть використовувати спецслужби Китаю.  

Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів