Транспорт майбутнього. У США розробляють потяг, який зможе розігнатися до 1200 км

Дата публікації
Перегляди
4446
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Транспорт майбутнього.  У США розробляють потяг, який зможе розігнатися до 1200 км

Фото: 10xmanagement.com

Наразі дві команди-конкуренти паралельно працюють над проектом вакуумного потяга

2016-й рік поб'є всі температурні рекорди і буде найспекотнішим за весь час метеоспостережень. Такий прогноз  оголосили цього тижня британські метеорологи. Парникові викиди - це головна причина задухи людства, тому усі шукають екологічні види транспорту.

Як йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень, уже почалися випробування взагалі нового виду транспорту. Назва принципово нового потяга, який вигадав відомий бізнесмен Ілон Маск – Гіперлуп.

Це вакуумний потяг у трубопроводі. Сам трубопровід – це дві труби діаметром у два метри - дві зустрічні траси, встановлені на опорах заввишки 20 метрів над землею через кожні 70-т метрів. Алюмінієва капсула рухається в майже безповітряному просторі, а тиску у сталевій трубі в тисячу разів менший за атмосферний.

Насос втягує повітря і спрямовує його під лижі потяга. У вакуумному просторі - це створює ефект левітації і відсутності тертя. Капсула без повітряного спротиву досягає швидкості понад тисячу кілометрів за годину. Розганяє її електромагнітний імпульс - магніти встановлено через кожні 100 кілометрів на трубі. 

Задумку Маска підхопили зразу двоє бізнесменів. Тож дві команди-конкуренти паралельно працюють над проектом вакуумного потяга із Сан-Франциско -до Лос-Анджелеса.  600 кілометрів від Атлантичного до Тихого океану. А здолати їх можна буде лише за 35 хвилин.

Спеціальні крісла допоможуть легко витримати тиск, коли капсула розженеться до 1200 кілометрів. Ціна проекту – 7,5 млрд доларів, а вартість квитка передбачають лише 20 доларів. Повідомляється, що цього досить, щоб проект Гіперлуп окупився за 20- років.

Зазначається, що Гіперлуп має стати найбезпечнішим транспортом.

Одна з команд запустить тестовий варіант проекту вже цього року у штаті Невада, розігнавши його до 500 кілометрів. А вже на кінець року  спробує вийти на швидкість у тисячу кілометрів. Сам проект, із Сан-Франциско до Лос-Анджелеса за півгодини, остаточно планують реалізувати вже через 4 роки.

Крім космічних швидкостей, потяг Маска має головну неоціненну перевагу - він повністю незалежний від традиційного палива і енергоносіїв. Це диво автономного живлення – на сонячних батареях і без викидів у повітря. 

Винахідники тестують екологічний вакуумний потяг “гіперлуп”

Винахідники тестують екологічний вакуумний потяг “гіперлуп”

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4446
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація