Цей рік буде довшим на 1 секунду

До 2008 року, який минає, додадуть одну секунду.


Так звану високосну секунду, або секунду координації, додадуть до звичного часу через нерівномірне обертання планети.

Рішення про "подовження" року ухвалили на міжнародному консорціумі хронометристів. Внесення необхідних поправок до календаря стало можливим після винаходу в 1949 році атомного годинника, який до сьогодні є найточнішим серед існуючих типів хронометрів.

Учені, які були присутні на засіданні щодо додавання в календар ще однієї секунди, заявили, що всі годинники, встановлені в мобільних телефонах і комп'ютерах, автоматично продовжать 2008 рік.

Перші корективи до стандартного перебігу часу були зроблені у 1972 році. З того часу додаткова секунда може приплюсовуватися до року в кінці доби або 31 грудня, або 30 червня.

Таким чином, в день продовження року після 23 годин 59 хвилин і 59 секунд настає час, який дорівнює 23 годинам 59 хвилинам і 60 секундам. Востаннє секунда координації була додана 31 грудня 2005 року.

Нинішнє коректування часу дозволить високосному 2008 року стати найдовшим за останні 16 років. Відзначимо, що обертання Землі з часом сповільнюється, що може стати причиною частішого введення в календар секунди координації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: