Турецькі археологи розкопали гладіаторську арену епохи Стародавнього Риму

Турецькі археологи розкопали гладіаторську арену епохи Стародавнього Риму

Фото: livescience

На арені відбувалися гладіаторські бої та бої диких тварин.

Турецькі археологи розкопали залишки гладіаторської арену епохи Стародавнього Риму на пагорбі в давньому місті Мастаура, що розташований в західній турецькій провінції Айдин.

Арена вміщувала 20 тисяч глядачів, пише видання Live science.

Археологи припускають, що на ній відбувалися гладіаторські бої та бої диких тварин. Зараз велика територія, де відбувалися шоу, вкрилася рослинністю. "Велика частина амфітеатру розташована під землею. Видима частина вкрилася чагарниками і дикими деревами", - каже Мехмет Умут Тунцер, археолог та провінційний директор з культури і туризму провінції Айдин.

Археологи знайшли арену, коли почали розкопки в стародавньому місті. Її датують приблизно 200 р.н.е. За словами фахівців, незважаючи на це, вона добре збереглася. Хоч деякі наземні споруди впали, але все ще видно місця для сидіння. На арені поміщалися від 15 до 20 тис. осіб. Також там були спеціалізовані зони, зокрема і зали очікування гладіаторів, а також зали для приватних глядачів.

"Раніше не існувало подібного амфітеатру в Анатолії, яка відома як Мала Азія, а також в її найближчих околицях. Ймовірно, арена приваблювала глядачів з усього регіону, зокрема із стародавніх міст Західної Анатолії Афродісіас, Ефес, Магнезія, Мілет і Приена.

Фахівці планують усунути тріщини в стінах будівлі. Вони вже укріпили одну зі стін арени і почали виконувати лазерне сканування конструкції, щоб зробити її віртуальне тривимірне зображення.

Як повідомлялося, в Італії під час розкопок Помпеїв археологи знайшли церемоніальну колісницю: чотириколісний транспорт з залізними елементами виявили за стінами античного міста. Колісниця була оснащена бронзовими прикрасами та мінералізованими дерев'яними рештками. Вона дивом вціліла до наших часів. Унікальною цю знахідку називають, адже раніше вченим вдавалося виявити або окремі прикраси колісниць, або сільськогосподарські колісниці, але не церемоніальні. 

Новини світу: під час розкопок у Помпеях знайшли шлюбний транспорт

Новини світу: під час розкопок у Помпеях знайшли шлюбний транспорт

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація