Творці найдешевшого авто представили будинок-конструктор за 700 доларів

Індійський концерн Tata Group розпочав виробництво збірного будинку за 720 доларів, який зводиться тиждень і здатен простояти 20 років.

Nano House
Nano House
Індійський концерн Tata Group, відомий як виробник найдешевшого у світі автомобіля Tata Nano, представив ще один наддешевий продукт - Nano House, збірний будинок площею 20 кв. метрів і вартістю 32 тисячі рупій (близько 720 доларів).

"Нанобудинок", який зводиться за тиждень, здатний простояти 20 років. Його стінні панелі обклеєні койром (волокно з горіхів кокосової пальми) або джутом (волокно з рослини Corchorus). Плоский комплект з даху, стін, вікон і дверей зручно транспортувати.

Зараз "нанобудинки" випробовується мешканцями Західної Бенгалії, одного з найбідніших індійських штатів, і Tata збирає відгуки та побажання споживачів.

Продажі Nano House розпочнуться через 6-8 місяців. Будинки матимуть два-три базових дизайни і 990-доларовий "люксовий" варіант площею 30 кв. метрів з верандою і сонячною панеллю на даху.

Tata має намір продавати "нанобудинки" поштучно (бідним власникам земельних ділянок) і гуртом (урядам штатів - для масової забудови та розселення мешканців бідних районів).

Потенційний ринок величезний: за офіційними даними, з 1210000000 індійців близько 440 млн живуть у бідності.

Втім, рекорд Tata може протриматися недовго. У червні конгломерат Mahindra Group представив проект збірного будинку з бамбука за 300 доларів (2,2 кв. метра, сонячна панель і фільтр для дощової води) і зараз розглядає питання про серійне виробництво.

Читайте також:

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Airbus показав "літак майбутнього" - з повністю прозорим корпусом

У Данії презентували "розумний будинок", який сам варить господарю каву

Складено список винаходів, які через 10 років кардинально змінять життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: