Тюленів навчили співати мелодію з культових "Зоряних війн": як це звучить

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Тюленів навчили співати мелодію з культових "Зоряних війн": як це звучить

Фото: Associated Press

Це дослідження може допомогти краще зрозуміти природу мовленнєвих порушень.

Дослідники з Сент-Ендрюського університету в Шотландії виявили, що сірі тюлені здатні наслідувати людську мову та пісні, зокрема мелодію з фільму "Зоряні війни".

Результати їхнього дослідження опубліковані в журналі Current Biology, пише СNN.

Так, за трьома молодими сірими тюленями спостерігали від народження, аби відслідкувати, які звуки вони можуть видавати природньо. Потім їх навчалися копіювати нові для них звуки. Одна з тюленів, Зола, виявилася особливо майстерною в копіюванні мелодій.

Вона змогла відтворити цілих 10 нот, серед яких тема фантастичної епопеї "Зоряні війни" та колискова "Twinkle, Twinkle, Little Star".

Дослідники Аманда Стенсбері і Вінсент Дженік з Шотландського університету вважають, що сірих тюленів можна використовувати для вивчення порушень мовлення.

"Я був вражений тим, наскільки добре тюлені повторюють звуки, які ми їм вмикаємо", - йдеться в пресрелізі Стенсбері, провідної дослідниці проєкту. "Копія не була ідеальною, але, з огляду на, що це не типові звуки тюленів, це дуже вражає", - сказала вона.

За словами Дженіка, дослідження поглиблює наше розуміння розвитку вокального навчання, що є ключовим для розвитку мови.

Дослідник наголосив, що існує лише кілька видів ссавців, що можуть повторити людські звуки. Це, наприклад, кити, дельфіни і слони, втім, використовують вони для цього інші механізми. А наші близькі родичі, шимпанзе і горили, взагалі мають напрочуд обмежені вокальні навички.

"Тюлені - єдині наразі відомі ссавці, які використовують ті ж самі механізми", - сказав Дженік.

"Виявлення інших ссавців, які використовують свій голосовий тракт так само, як і ми, для зміни звуків, дає можливість дізнатись  про вплив генетики та навчання вокальних навичок, і зрештою може допомогти в розробленні нових методів вивчення мовних розладів" , - сказав він в заяві.

Нагадаємо, у кризі Антарктики загадково з'являлись гігантські діри. Виявилось, що для появи ополонок потрібен цілий збіг погодних факторів. Таємницю розкрили завдяки морським котикам з антенами на головах.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація