Тютюн виробляє антитіла проти раку

Пепарати із тютюну значно дешевші від інших, крім того - виготовляються протягом кількох місяців, а не роками.

Вчені знайшли спосіб отримання антитіл проти раку, використовуючи досить поширений і зручний матеріал – тютюн.

Як розповів науковий співробітник Інституту загальної генетики, Антон Шварц, для цієї мети вчені використовували вірус тютюнової мозаїки. Цей вірус змушує заражену рослину виробляти білки, необхідні для отримання нових вірусних частинок. Інформація про те, якими будуть ці білки, записана в РНК вірусі. Якщо в РНК вірусі замінити ген одного з вірусних білків на гени ланцюгів, які складають антитіло, вірус стане нашим союзником. Рослина почне продукувати необхідні антитіла.

Проникнути в клітини тютюну зміненого вірусу допомагає бактерія А. tumefaciens, що містить кільцеву ДНК (плазміди). Ця бактерія здатна переносити частину своєї генетичної інформації всередину клітин рослини. Якщо вмонтувати в кільцеву ДНК бактерії копію генного вірусу, бактерія "заразить" ним тютюн.

За словами Антона Шварца, новий протипухлинний препарат буде в 5-6 разів дешевшим за свій аналог, вироблений за допомогою клітин тварин. Для вирощування тютюну не потрібно новітньої техніки і стерильних умов, потрібні лише горщики, земля й теплиці.

Інша перевага використання тютюну для виробництва антитіл - мінімальний ризик зараження інфекцією при використанні ліків, оскільки в рослинних організмах практично немає загальних патогенів.

Крім того, рослини дозволяють створити препарат всього лише за 3-4 місяці. Інші методики вимагають для цього кілька років - термін, який мають у запасі далеко не всі онкологічні хворі.

Препарат, що отримується за новою технологією, зараз знаходиться на стадії доклінічних випробувань - його випробовують на мишах.

Як відомо, антитіла - це білки, що виробляються організмом у відповідь на потрапляння в нього бактерій, вірусів, будь-яких чужорідних для нього білків, а також при розвитку пухлин.

Антитіла здатні зв'язуватися з певними рецепторами чужорідних для організму об'єктів, у тому числі з рецепторами пухлинних клітин, перешкоджаючи їх поділу. Наприклад, при раку грудей уражені клітини починають виробляти велику кількість білка під назвою HER2/neu. Розпізнають за надлишку даного білка патологічний процес, антитіло блокує подальший розподіл клітини і призводить до її загибелі.

У нормі організм виробляє достатньо антитіл для підтримки власного здоров'я. Але якщо імунітет ослаблений і не справляється, може розвинутися хвороба. На сьогоднішній день існує методика отримання антитіл проти раку за допомогою генної інженерії. Для цього використовуються китайські хом'яки, клітини яєчників яких продукують потрібні білки-антитіла. Проте ліки, отримані таким чином, дуже недешеві, в першу чергу, через дорожнечу використовуваного обладнання.

Нагадаємо, в Україні випробують вітчизняний препарат проти раку на основі чистотілу.

Читайте також:

В Україні випробують вітчизняний препарат проти раку

В Україні щодня від раку помирають 250 людей

Нобелівська премія дісталась дослідникам ВІЛ і раку (відео)

Вчені виявили генні мутації, які ведуть до раку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: