У 2012 році мільйони людей залишаться без мобільного зв'язку

За прогнозами NASA, через три-чотири роки на світ чекає сильна електромагнітна буря, викликана зростанням сонячної активності.

NASA і Національна академія наук США прогнозують на 2012-2013 роки потужну електромагнітну бурю, яка залишить мільйони людей у світі без електрики та телекомунікацій.

Як пише італійська газета La Repubblica, за даними досліджень, з грудня 2008 року сонячна активність поступово наростає. Сонце змінює своє магнітне поле кожні 11 років, і в певний момент наступає пік активності, внаслідок чого відбуваються викиди величезної кількості енергії і радіації.

Ці викиди можуть досягати Землі і спровокувати електромагнітні бурі. Завдяки захисту атмосфери прямі наслідки для організму людей будуть вкрай незначні, але ці бурі можуть стати причиною катастрофи у соціально-економічних структурах.

Астрономи спостерігають за цими феноменами з 1859 року, коли незвично сильна геомагнітна буря виявилася не тільки в тому, що на території Італії і на Кубі можна було спостерігати сяйво, як на полюсі, але і в тому, що стався спалах телеграфних ліній в Європі та США.

Повторення бурі 1859 року може завдати збитків у розмірі 2 трлн доларів. Учений Даг Байвекер попереджає: "Потужна буря 1859 року відбулася під час досить середнього за активністю циклу". Саме такого, який починається зараз, вважають науковці.

У травні 1921 року інша буря призвела до цілої серії коротких замикань, внаслідок чого були виведені з ладу лінії електропередач і телефонні лінії на обох берегах Атлантики.

Вчені з NASA прогнозують величезні соціальні і економічні руйнування, якщо повториться ситуація 1859 року. У 1989 році 6 мільйонів людей у Канаді на дев'ять годин залишилися без електрики внаслідок геомагнітної бурі в 10 разів менш потужної, ніж та, що відбулася у 1921 році.

За словами Джона Каппенманна, співавтора доповіді NASA, якщо станеться буря, як в 1921 році, без електрики залишаться 130 мільйонів людей.

Більше всього фахівців лякає неможливість спрогнозувати момент початку електромагнітної бурі. Відомо, що сонячна активність досягне піку в період між 2012 і 2013 роками, але світова наукова громадськість розходиться в думці щодо рівня активності Сонця в цей період.

Читайте також:

На Байкалі з'являються загадкові кільця

Антарктида почала танути: розколовся на айсберги величезний льодовик

Фізики створили прототип плаща-невидимця

В Іспанії запрацювала найбільша у світі сонячна електростанція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: