У 2020 році на один DVD записуватимуть 7,2 терабайти даних

Нова технологія дозволить підвищити щільність запису у 2000 разів.

Австралійські дослідники створили технологію, яка теоретично дозволяє записувати 7,2 терабайти даних на один диск, розміром зі звичний DVD.

У сучасних DVD-приводах запис інформації здійснювався за допомогою лазерного променю, який випалює на поверхні диску виїмки. Нова технологія працює подібним чином. Основна відмінність в тому, що замість появи виїмок на поверхні диску плавляться золоті штирі.

Настільки високу щільність запису інформації вченим вдалося досягти за допомогою кількох технічних прийомів.

Дослідники використали лазери кількох кольорів. Справа в тому, що промені визначеної довжини впливають лише на штирі із певним співвідношенням довжини і товщини. По-друге, дослідники використали промені з різною поляризацією, які діють на штирі, орієнтовані певним чином.

Використовуючи промені різного кольору і різної поляризації, стає можливим записувати інформацію на одному й тому ж секторі диска кілька разів. Наприклад, два види поляризації і три кольори (тобто, всього шість можливих комбінацій) дозволяють записати 1,6 терабайти даних на диск розміром з DVD. Якщо додати ще один варіант поляризації, то вийде диск об'ємом 7,2 терабайти.

Аби зчитувати інформацію, дослідники використовують слабкий промінь лазера, який не розплавляє штирі. При цьому на виході отримують сигнал, який можна прочитати: встановлено, що штирі відзиваються на слабкий лазер набагато краще, ніж інші види наночасток.

Слабкою стороною нової технології є те, що дослідники використовують дуже короткочасні лазерні імпульси. Подібні лазери дуже дорогі та складні у виробництві. Вчені сподіваються, що подальший розвиток технології дозволить обійти це обмеження. Вони розраховують, що промислове використання їхнього відкриття почнеться приблизно в 2020-х роках.

Читайте також:

В інтернеті з'явився сайт з відповідями на усі питання

Samsung випустив мобільник для пенсіонерів

Астронавти з Atlantis почали ремонт телескопа "Хаббл"

Японський астронавт випробував на орбіті літаючий килим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: