У Амазонці виявили новий вид електричних вугрів - вони можуть виробляти рекордну напругу у 860 вольт

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше біологи припускали, що існує тільки один вид електричного вугра, але з'ясувалося, що існують три споріднених види.

Дослідники Національного природничого музею Смітсоніана виявили два нових види електричного вугра в  Амазонці, один з нових видів - Electrophorus voltai - може виробляти напругу до 860 вольт. Це значно перевищує 650 вольт, генерованих відомим вченим електричним вугром Electrophorus electricus, пише CNN.

Раніше біологи припускали, що існує тільки один вид електричного вугра. Але при вивченні риб з басейну Амазонки в Південній Америці, з'ясувалося, що існують три споріднених види.

Усі вони на вигляд приблизно однаково і використовують свою електрику для навігації, спілкування, полювання та для самозахисту. Але коли вчені проаналізували 107 зразків, вони виявили, що три види мали різний генетичний матеріал, унікальну форму черепа та різний рівень напруги.

На основі своїх досліджень науковий дослідник музею Девід де Сантана дійшов висновку, що три види почали еволюціонувати від їхнього загального предка приблизно 7,1 мільйона років тому.

На напругу вугрів, ймовірно, вплинула електропровідність води, в якій вони мешкали. На думку де Сантани, сильна напруга вугрів може бути пристосуванням до поганої провідності води.

Зазначається, що у світі існують близько 250 видів риб, які здатні виробляти електроенергію, але електричні вугрі - єдині, які використовують електроенергію для полювання та для самозахисту.

Нагадаємо, американка Деббі Геддес спіймала рибу з двома ротами, і фото її улову стало вірусним у соціальних мережах. 

Відео Понад 5 тисяч рідкісних амазонських річкових черепах випустили на волю природозахисники в Перу

Залиште свій коментар

Вибір редакції