У Бельгії проводять акцію "п'ятниці без електронної пошти"

У Бельгії таким чином вирішили боротися з непотрібними повідомленнями

27 листопада в Бельгії проводять "День без електронної пошти". На думку ініціатора проекту Гуннара Міхіельссена, розвиток віртуальної комунікації вбиває особисті контакти, а також шкодить ефективності роботи. Міхіельссен наводить дані дослідження, згідно з яким пересилання непотрібних електронних листів коштує американській економіці близько 900 мільярдів доларів на рік.

Більш докладно про акцію можна почитати на сайті "П'ятниці без емейл". Правда цей бельгійський сайт не має версій іноземними мовами.

Згідно з іншим дослідженням, проведеним у Великобританії, 80 відсотків співробітників компаній використовують email для того, щоб створити видимість роботи, свого роду "підвищену звітність". Третина опитаних зізналися, що використовують електронну пошту, щоб уникати неприємних особистих бесід.

Крім того, є дані, що більше половини всієї електронної пошти нудьгуючих офісних працівників становить неробочий контент - жарти, ролики та інші віруси. Саме з цими речами і покликаний поборотися відмова від електронної пошти.

Ідея п'ятниці як "дня без інтернету" давно вже розвивається в різних країнах. У 2000 році мер японського міста Хірата Міцуясу Ота видав указ про те, щоб в підлеглих йому держустановах по п'ятницях взагалі не використовували комп'ютерів, оформляючи в цей день всі офіційні документи тільки від руки. Градоначальник був стурбований зменшенням кількості людських контактів в офісах і зниженням загального рівня грамотності за відсутності рукописної практики.

У 2002 році Джерардо Пьерро, архієпископ італійського міста Салерно, запропонував своїй пастві зробити Страсну П'ятницю "днем без SMS".

У тому ж році британська компанія Nestle Rowntree ввела у себе "п'ятницю без емейл". Пізніше за нею пішли аналогічні експерименти в інших компаніях, включаючи навіть Intel.

Читайте також:

В Європі інтернет-піратів будуть відключати від мережі без рішення суду

У Великобританії почалися випробування пристрою для "інтиму на відстані"

На МКС з'явиться прямий доступ до інтернету

 

 

Залиште свій коментар