У Британії деяким добровольцям замість вакцини від нового коронавірусу зробили щеплення від менінгіту

Дата публікації
Перегляди
8090
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Британії деяким добровольцям замість вакцини від нового коронавірусу зробили щеплення від менінгіту

Фото: УНІАН

Такі експерименти потрібні для чистоти досліджень

Вакцину від коронавірусу вперше почали випробовувати на людях в Оксфордському університеті. На її розробку команда науковців отримала від британського уряду 20 мільйонів фунтів. І вони впоралися за рекордно короткий час - три місяці. Якщо тести будуть успішними, до вересня планують виготовити мільйон доз, йдеться в ТСН.Ранок. 

Перші двоє добровольців – це науковці: Едвард - досліджує рак, Еліза – мікробіолог. Каже, вакциною відсвяткувала свій 32 день народження. «Хоч я й науковець, але зараз почуваюся безсилою. Тому хоч так допоможу колегам», - каже Еліза.

За кілька тижнів до вакцинації дослідники почали моніторити стан здоров’я волонтерів, щоб переконатися, що немає жодних протипоказань. Один із них отримав щеплення від коронавірусу, інший – від менінгіту. Але кожен із добровольців не знає, що саме йому вкололи. «Після вакцинації всіх відпустимо додому й почекаємо. Якщо серед тих, хто отримав вакцину від коронавірусу, не буде хворих на нього, то це успіх», - заявляє керівник проекту Ендрю Поллард

Наступного тижня такі щеплення отримають вісім сотень учасників від 18 до 55 років. І в разі успішних результатів, вже незабаром розпочнеться наступний етап на п’ять тисяч людей – без вікового обмеження. Науковці, залучені до проекту, раніше успішно виготовляли вакцини від інших коронавірусів. Тож впевнені в застосованій технології.

У Британії розпочали перші випробовування вакцини від COVID-19 на людях

У Британії розпочали перші випробовування вакцини від COVID-19 на людях

«Ми взяли інший вірус – аденовірус і прибрали з нього кілька генів, щоб зробити безпечним. Замість них додали гени саме COVID-19. Таким чином організм має навчитися розпізнавати його та захищатися», - каже професор-вакцинолог Сара Гілберт.

Випробування планують завершити в найближчі кілька місяців. Потрібно з’ясувати не лише, чи працює вакцина, а й скільки доз потрібно. Адже щеплення найбільш потрібне літнім людям, а у них на вакцинацію, як правило, низька імунна відповідь.

Зараз хворих на коронавірус у світі – понад 2 мільйони 700 людей. Одужали чверть із них. 190 тисяч – померли від ускладнень. В Європі епідемія йде на спад. Зокрема, в Італії кількість виписаних пацієнтів вперше перевищила кількість нових хворих. А в Німеччині вже одужали майже 70% інфікованих. В США вважається, що пік епідемії пройдений. Хоча кількість смертей  наближається вже до 50 тисяч.

Наступна публікація