У Британії створена штучна підшлункова залоза

Пристрій, виконаний в металевому корпусі без будь-яких рухомих частин і батарей, наповнений інсуліном. Він імплантується в тіло пацієнта між останнім ребром і стегном.

Вчені з університету Де Монтфорт (Великобританія) на чолі з професором Джоан Тейлор розробили штучну підшлункову залозу. Досягнення може докорінно змінити методику лікування діабету.

Пристрій, виконаний в металевому корпусі без будь-яких рухомих частин і батарей, наповнений інсуліном. Він імплантується в тіло пацієнта між останнім ребром і стегном. Інсулін утримується в приладі за допомогою гелевого бар'єру, винайденого і запатентованого Джоан Тейлор.

Коли рівень глюкози в організмі діабетика піднімається, гелевий бар'єр починає розм'якшуватися і потроху випускати інсулін, який надходить у вени навколо кишок, а потім - у вени печінки, імітуючи нормальний процес роботи підшлункової залози у здорової людини. Коли вміст глюкози в організмі пацієнта знижується до норми, гель знову твердне, та інсулін перестає надходити з пристрою.

Таким чином, інсулін в правильних дозах надходить у кров діабетика автоматично всякий раз, коли це необхідно, що рятує хворого від необхідності робити щоденні ін'єкції цього гормону.

Поповнювати запас інсуліну слід раз на кілька тижнів. В даний час штучна підшлункова залоза проходить доклінічні випробування. Клінічне тестування новинки почнеться в найближчі роки. Якщо випробування пройдуть вдало, вже через п'ять-десять років буде налагоджено комерційне виробництво пристрою (що виготовляється не з металу, а із пластику), що значно полегшить життя діабетикам.

Втім, може виявитися, що штучна підшлункова залоза підійде тільки тим, хто хворіє на діабет першого типу, однак це стане ясно лише після початку клінічних випробувань.

Читайте також:

Сім'я британки, яка померла від раку, вимагає заборонити солярії

В Бразилії заборонили використовувати солярії

Вчені створили молекулу, яка зупиняє поширення ракових клітин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: