Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Британії знайшли жінку, яка через унікальну мутацію не відчуває болю і має надлюдську здатність до зцілення

Вона спокійно перенесла пологи, ДТП та операції, а про опік дізнається лише через запах запеченої шкіри.

Добродушна шотландська пенсіонерка, яка практично не відчуває болю, має надлюдську здатність до загоєння ран і залишається спокійною у небезпечних для життя ситуаціях – звучить як історії в дусі Marvel. Але розповідає про неї провідний науковий журнал.

Британські дослідники виявили, що надзвичайні здібності Джо Кемерон, якій зараз 71 рік, пов'язані, певно, з раніше невідомою генетичною мутацією, пише The Independent.

Випадок, опублікований в "British Journal of Anaesthesia", може прокласти шлях до безлічі нових методів лікування, аби допомогти людям оговтатися від операції, впоратися з хронічним болем і тривожними розладами.

Джо Кемерон дізналась, що щось не так, коли їй було вже 65 років. Лікарі не могли повірити, що їй не потрібні знеболювальні після серйозної операції на стегні. Коли ж і після другої виснажливої операції на руці пенсіонерка не відчула жодного болю – лікарі вирішили, що тут не обійтись без додаткового обстеження.

Як розповіла сама жінка, вона також пережила пологи, переломи і численні порізи та опіки, зовсім не відчуваючи болю. Усі її рани заживали швидко, а після них залишались зовсім незначні шрами, а іноді їх не було взагалі. За її словами, іноді вона випадково спирається на розпалену плиту і дізнається про це лише тоді, коли відчуває запах підсмаженої плоті.

Більше того: жінка не лише не відчуває біль, вона ще й ніколи не панікує. Одного разу вона потрапила у ДТП: в її машину врізався фургон. Проте Кемерон спокійно вибралася з машини, яка впала до канави та перевернулась, і пішла втішати винного в аварії молодого водія, який весь тремтів. Свої ж синці вона помітила згодом.

Водночас мутація робить її трохи розгубленою та більш забудькуватою.

Як з'ясували вчені, саме ДНК робить Кемерон такою незвичайною. Вони знайшли у неї дві помітні мутації, які разом пригнічують біль і неспокій. Разом з цим вони підвищують рівень життєрадісності і, ймовірно, швидкість загоєння ран.

Перша мутація поширена серед населення в цілому і пригнічує активність гена FAAH. Він пов'язаний із розщепленням речовини анандамід, що займає центральне місце в больових відчуттях, настрої і пам'яті.

Другою мутацією була відсутня частина ДНК, що спочатку спантеличило вчених. Як з'ясувалось, її відсутність "вимкнула" сусідній, раніше невідомий ген. Тепер вчені назвали FAAH-OUT і вважають, що він працює як регулятора гена FAAH. У результпати такі мутація, як у Джо, спричинює накопичення анандаміду – природного канабіноїду. Проведені тести показали, що у жінки його вдвічі більше, ніж зазвичай.

Кемерон каже, що буде в захваті, якщо її мутація зможе допомогти людям, які відчувають біль і страждають.

Нагадаємо, учені розробили унікальний препарат, який рятує мозок від старіння. Нові експериментальні ліки, які підтримують клітини мозку, що старішають, дають надію на лікування втрати пам'яті, проблем з ухваленням рішень та інших розумових порушень, які часто зустрічаються в літньому віці. Такий ефект має забезпечити лише одна таблетка на день.

ВідеоКарта пам'яті людини: що ми знаємо про ДНК сьогодні

Сьогодні молекула ДНК святкує свій день народження. Точніше, день відкриття. 25 квітня 1953 року група британських вчених Кембріджського університету відкрили структуру ДНК. За 65 років розшифровка геному людини - наблизилася фіналу. Що стало важливим кроком розвитку медицини. Вчені навчилися не лише протистояти таким хворобам, як рак. А й запобігати страшному недугу. Як це зробити – дивіться далі.

Карта пам'яті людини: що ми знаємо про ДНК сьогодні

Залиште свій коментар

Вибір редакції