Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ці знаки завжди були на виду, проте вважалось, що це звичайні графіті.

У Великій Британії в печерах Кресвелл Крегс виявили сотні середньовічних символів, що "захищають" від потойбічних сил.

Якщо ворота до пекла існують, то вони могли б бути саме в цьому місці, пише The Guardian.

Зазначається, що масштаб і різноманітність відміток, зроблених на вапнякових стінах і стелі печери – безпрецедентні. Такої кількості "захисних" символів в одному місці нема ніде в Британії.

Ці знаки завжди були на виду, проте вважалось, що це звичайні графіті. Лише зараз експерти дійшли висновку, що вони призначалися для захисту від темних сил.

Елісон Ферн, експерт університету Лестера із захисних знаків, зазначила, що літери і символи християнські, але їх не слід розглядати в цьому контексті. З ХVI ст. до початку ХIХ-го йдеться швидше про забобони, а не про релігію.

"Наприклад, коли в наші дні люди можуть схрестити пальці або сказати "о, боже". Це знак, який ти робиш, щоб захистити себе", – сказала вона. Про те, від чого захищають символи, можна тільки здогадуватися. "Це можуть бути феї, відьми, що завгодно, чого могли боятися», – зазначила Френ.

Ритуальні захисні знаки найчастіше зустрічаються в будинках і церквах, у дверях і вікнах – для того, щоб відігнати злих духів. Їх і раніше знаходили в печерах, але ніколи в такому масштабі.

Нагадаємо, дослідники із Великої Британії знайшли справжній сенс малюнків у печері Ласко у Франції. Вчені вважають, що вони є розповіддю про катастрофу, яка сталася у час появи написів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції