У центрі Чумацького шляху знайшли "чорну діру" зі світломузикою

Фахівці NASA і японської JAXA роздивились у нашій галактиці неймовірне явище.

У центрі нашої галактики фахівцям з NASA і JAXA - японського космічного агентства, вдалося зафіксувати дивовижну поведінку "чорної діри", пише "Комсомольская правда в Украине".

За допомогою інфрачервоного телескопа WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer), який знаходиться на орбіті нашої планети з 14 грудня 2009 року, фахівці змогли побачити яскраво виражену нестабільність її джетів.

"Чорна діра" - неймовірно щільний об'єкт під назвою GX 339-4 масою приблизно в 6 наших Сонць. Він утворився після вибуху зірки і розташований в 20 тисячах світлових років від Землі в сузір'ї Жертовник.

Це майже самий центр нашої галактики - Чумацького шляху. Поруч - інша зірка, речовину якої "діра" засмоктує. І частину викидає у вигляді досить вузьких струменів - так званих джетів, які "фонтанують" майже зі швидкістю світла. Таке феєричне дійство і потрапило в об'єктиви телескопа, який робив по одному знімку в 11 секунд.

Аналіз показав: джети, діаметр яких становить близько 25 тисяч кілометрів, міняють інтенсивність і товщину часом в 10 разів. "Чорна діра" працює немов світломузикальна установка на дискотеці вселенського масштабу. Посилає світлові сигнали, пульсуючі з періодичністю від декількох секунд до декількох годин.

"Уявіть, що вибухи відбуваються на нашому Сонці. І воно раптово стає яскравішим в кілька разів. Потім знову тьмяніє. І знову спалахує", - описує видовище астрофізик Пошак Ганді з JAXA.

Природа такого явища поки не ясна. Вчені спробують розібратися, продовживши аналізувати знімки з телескопа WISE.

Читайте також:

Вченим вдалося змоделювати народження Чумацьго шляху

NASA зняли в космосі "знак оклику", намальований галактиками

Телескоп NASA побачив в центрі галактики символ нескінченності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: