Держдума Росії введе покарання за кіберзлочини

Російські депутати введуть покарання за кіберзлочини, від яких постраждали громадяни РФ.

Робоча група комітету запропонувала ввести покарання за кіберзлочини, вчинені на будь-якій території та будь-якою особою, якщо вони торкаються інтересів російських громадян.

Ґрунтуючись на іноземному досвіді, розробники виділили дев’ять видів злочинів: злам комп’ютерної системи, публікація непристойностей, невиконання приписів органів нагляду, ненадання їм засобів дешифрування, омана органів нагляду при отриманні ліцензій на сертифікацію цифрового підпису, порушення конфіденційності.

Розробники впевнені, що текст закону буде підготований протягом кількох місяців, а потім почнеться його обговорення за участю громадськості.

"Самі собою наклеп чи розповсюдження порнографії не є специфічними Інтернет-злочинами, специфічним є питання, хто має нести відповідальність", - пояснює член комітету з інформаційної політики Ілля Пономарьов.

Депутат також вважає, що відповідальність повинен нести той, хто розмістив інформацію, зокрема провайдер, якщо він сприяв її поширенню.

Деякі діяння з викладеного переліку вже переслідуються законом, наприклад, злам, зазначили в МВС Росії.

"У деяких західних країнах відмова у розкритті пароля є фактичним визнанням вини, але для Росії така практика неприйнятна. Зате пропозиція карати за зловживання цифровим сертифікатом актуальне", - зазначили російські правоохоронці.

На думку експертів, концепція закону про Інтернет являє собою адаптований варіант кількох центральних документів щодо кіберзлочинності ЄС та західних країн.

Нагадаємо, Єврокомісія виділила понад 500 тисяч доларів на боротьбу з педофілією в Інтернеті.

Читайте також:

Перед Великоднем в Інтернеті гуляє банківський троян

Інтерпол шукатиме педофілів в Інтернеті

Microsoft: понад 97% інтернет-повідомлень – це спам

Facebook став найпопулярнішею соціальною мережею в світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: