У Франції знайшли величезні сліди динозаврів

Скам'янілі сліди є дуже цінним джерелом інформації для палеонтологів.

Палеонтологи-аматори виявили у Франції унікальні сліди динозаврів. Довжина скам'янілих слідів віком 150 мільйонів років варіюється від півтора до двох метрів.

Сліди були знайдені неподалік від міста Ліон. У часи, коли на цій території жили гігантські ящери, верхній шар ґрунту був кальцинованим брудом. Залишені в ній сліди затвердли до того, як їх приховував новий шар бруду. Завдяки таким умовам відбитки чудово збереглися до наших днів.

Судячи за розміром і формою, сліди були залишені зауроподами - найбільшими тваринами, які коли-небудь мешкали на Землі. Довжина деяких представників цієї групи сягала 60 метрів, а маса - 40 тонн.

Перші сліди були знайдені в квітні 2009 року. Їх справжність пізніше підтвердили професійні фахівці-палеонтологи. До цього часу вчені відшукали ланцюжки слідів, що тягнуться на 150 метрів. Вони припускають, що натрапили на стежку, яку часто використовували древні мешканці цього району. У майбутньому дослідники розраховують виявити відбитки на найближчих декількох сотнях метрів.

Аналіз слідів допоможе палеонтологам з'ясувати, навіщо ящери використовували цю стежку. На даний момент основна гіпотеза припускає, що динозаври подорожували по маршруту у пошуках їжі. Досліджуваний район 150 мільйонів років тому знаходився на рівнині, що межує з морем.

Скам'янілі сліди є дуже цінним джерелом інформації для палеонтологів. Зовсім недавно з їх допомогою їм вдалося уточнити час перетворення динозаврів у птахів.

Читайте також:

У Австралії знайшли невідомий вид динозаврів

У Китаї знайшли "цвинтар" динозаврів

Динозаври вимерли протягом кількох годин

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: