У Google навчили квантовий комп'ютер розпізнавати образи

Квантовий комп'ютер навчили розпізнавати автомобілі на фотографіях, хоча фізики й кажуть, що то не зовсім квантовий комп'ютер.

Дослідники з Google заявили, що їм вдалося примусити квантовий комп'ютер розпізнавати автомобілі на фотографіях.

Робота була виконана у співпраці з канадською компанією D-wave, яка надала для роботи чіп Chimera. В даний час, правда, далеко не всі фізики згодні з тим, що даний чіп дійсно є квантовим комп'ютером в тому сенсі, в якому теоретики розуміють цей термін.

У рамках проведеної роботи дослідники використовували так званий Адіабатичний алгоритм. Суть цього алгоритму полягає в наступному. Розглянемо систему, стану якої є рішенням деякої відомого завдання. Потім, досить повільно і адіабатичні (тобто без обміну теплом із зовнішнім середовищем), "продеформуємо" систему до іншої, якій відповідає дане завдання. Стверджується, що "деформовані" стани нової системи будуть представляти рішення, які шукаються.

Використовуючи такий алгоритм, вчені намагалися "навчити" систему розпізнавати на картинці автомобілі. Для цього алгоритму "згодували" 20 тисяч фотографій, на половині з яких були автомобілі. Кожний із транспортних засобів було вручну поміщено в спеціальну рамку. Після цього системі дали попрацювати з необробленими фотографіями. У результаті чіп впорався, за словами вчених, швидше ніж будь-яка із систем Google.

Учені підкреслюють, що до практичного застосування нової технології поки ще далеко.

Зовсім нещодавно вченим вдалося створити перший програмований квантовий (в "правильному" значенні цього слова) комп'ютер. Машина вчених працює з двома кубітами, які можуть одночасно знаходитися в двох станах. У новій установці ці об'єкти реалізовані як іони берилію в мініатюрній (близько 200 нанометрів) магнітній пастці.

Читайте також:

Google зізнався у розробці власного смартфона Nexus One

Головні загрози комп'ютерної безпеки в 2010 році

Google запустив "миттєвий" пошук

Microsoft Bing запустив функцію візуального пошуку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: