У Гренландії за день розтанули рекордні 11 мільярдів тонн льоду – вчені б'ють на сполох

На острові зафіксована аномально висока температура.

У Гренландії за один день розтануло 11 мільярдів тонн льоду – це рекордна кількість за всю історію спостережень. Про це CNN повідомила учена-кліматолог Рут Моттрам з Данського метеорологічного інституту.

Рекордне скорочення знаменитого гренландського крижаного щита було зафіксовано в четвер, 1 серпня. За добу розтануло 11 мільярдів тонн – це еквівалент 4,4 мільйона олімпійських басейнів.

Як пояснила Моттрам, зазвичай щит через високі температури починає танути в кінці травня. Проте 2019 року процес стартував ще в квітні і до липня значно прискорився. Так, лише за один цей місяць розтануло 197 мільярдів тонн льоду. Це майже втричі більше звичних 60-70 мільярдів тонн, уточнила вчена.

Моттрам додала, що 2 серпня в Гренландії на висоті 3 тисячі метрів над рівнем моря була зафіксована рекордно висока температура – 2,7 градуса Цельсія.

За оцінками вчених, тільки через танення гренландського крижаного щита цього року рівень світового океану підвищився на пів міліметра. За прогнозами вчених, до кінця століття ця позначка може піднятися на кілька метрів.

Нагадаємо, починаючи від 1980-х років, швидкість танення Гренландського льодовикового щита збільшилася в шість разів. А за останні десять років кількість льоду, який він втратив, досягла небачених масштабів. ТСН.uа в окремому матеріалі описав масштаб цієї проблеми.

Не так давно весь світ облетіла фотографія собачої упряжки в затопленій Гренландії. Ця світлина стала черговим символом руйнівних наслідків змін клімату.

Відео У Гренландії вчені зафіксували найвищу за останні пів століття температуру

Усередині лютого стовпчики термометрів показували плюс шість. Хоча, кажуть науковці, мало би бути мінус 20. Пояснюють, раніше така відлига на півночі бувала, от тільки тривала вона менше доби. Цього ж року тепло там затягнулося аж на кілька днів.

У Гренландії вчені зафіксували найвищу за останні пів століття температуру

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів