У хижих динозаврів виявили звичку лазити по деревах

Велоцераптори мешкали на Землі близько 83-70 мільйонів років тому - в крейдяному періоді.

Велоцераптор
AFP
У хижих динозаврів виявили звичку лазити по деревах
Двоногі хижі динозаври велоцераптори використовували кігті на передніх лапах для лазіння по деревах. До такого висновку прийшли вчені, моделювати біомеханіку лап стародавніх ящерів. Їх стаття опублікована в журналі Anatomical Record. Коротко дослідження описує New Scientist.

Велоцераптори мешкали на Землі близько 83-70 мільйонів років тому - в крейдяному періоді. Це були двоногі хижаки висотою не більше 60 сантиметрів. Передні і задні кінцівки велоцерапторів були забезпечені величезними кігтями. Довгий час палеонтологи вважали, що за допомогою кігтів давні хижаки розривали тіло своїх жертв.

Автори нової роботи розглянули, як могли "працювати" кігті велоцерапторов, оцінивши, як вони тиснули на поверхню. Дослідники зробили висновок, що за допомогою кігтів хижак міг утримувати свою вагу при лазінні на дерево. Попередні роботи показали, що кігті велоцерапторів були не досить гострі для того, щоб розірвати шкуру, однак проткнути її та утримуватися на тілі жертви за допомогою кігтів велоцераптори могли. Вчені вважають, що двоногі хижаки чатували на свою здобич, сидячи на дереві.

Колеги авторів нової роботи вважають, що в ході еволюції кігті, пристосовані для лазіння по деревах, могли перетворитися на знаряддя вбивства. У більш великих хижаків кігті мали схожу форму, але утримати на вазі великих ящерів вони вже не могли.

Нещодавно з'явилася робота, автори якої оскаржують інше усталене переконання щодо звичок динозаврів. Група палеонтологів зробила висновок, що тиранозаври переважно полювали на дитинчат інших ящерів, а не на дорослих осіб. Висновок про "боягузтва" тиранозаврів дослідники зробили на підставі аналізу збережених кістяків, майже всі кістки яких цілі. При полюванні на велику здобич хижаки повинні були з високою ймовірністю отримувати ушкодження.

Читайте також:

На узбережжі Ла-Маншу знайшли скелет лох-неського чудовиська

В Китаї знайшли динозавра в пір'ї

В Америці знайшли динозавра розміром з курку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: