У Хмельницькій області знайшли невідоме раніше трипільське поселення
Дослідження проводилося на території із залишками палацово-паркового комплексу Карвіцьких-Валевських середини ХІХ століття.

На околиці міста Полонне Хмельницької області виявили невідоме раніше поселення доби енеоліту — бронзи, про що свідчить знайдена там кераміка.
Про це пише Укрінформ з посиланням на заступника директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Сергія Шпаковського.
"У районі Гамарня в Полонному ми разом з археологами Сергієм Маярчуком та Володимиром Захар’євим провели експедицію щодо підтвердження чи непідтвердження об’єктів археології, зафіксувавши місцезнаходження втраченого палацу Карвіцьких-Валевських та перевіривши всю цю земельну ділянку. Зокрема, знайдено кераміку доби енеоліту, а це Трипільська культура (IV-III тисячоліття до нашої ери), а також кераміку доби бронзи, а це ІІ тисячоліття до нашої ери. Ми підготували висновок, який передамо в міську раду, про те, що перед розпаюванням і земельно-будівельними роботами на цій території потрібно провести археологічні дослідження", — зазначив Сергій Шпаковський.
За його словами, досі не було інформації про таке поселення на околиці Полонного. Посадовець пояснив, що дослідження проводилося на території із залишками палацово-паркового комплексу Карвіцьких-Валевських середини ХІХ століття. Сам палац вже втрачений, але залишилися 2 господарські будівлі та понад 50 дубів, яким до 200 років. Кілька років тому різні депутати міської ради висловлювали ідею щодо розпаювання землі під садибою та передання її у приватну власність.
"Ми відстоювали позицію зберегти той комплекс і не розпайовувати його. Там можна розробити культурні креативні проєкти з розвитку цього місця, зокрема дослідити фундамент, а це робота археологів, провести геосканування території, поставити інформаційні знаки про те, що там дійсно був палац. Можна відновити й сам парк. Мені довелося виступати на сесії Полонської міської ради 2 роки тому та переконати місцевих депутатів не робити цього (розпаювання. – Ред.), а дослідити територію. Цього року знову почалися різні дискусії, тож ми з колегами на запрошення Полонської міської ради приїхали туди і виявили двошарове поселення доби енеоліту — бронзи", — розповів Шпаковський.
Нагадаємо, що в Угорщині археологи знайшли величезний середньовічний скарб. Під час розкопок у поселенні Уйлендел археологи знайшли розбитий посуд з тисячами срібних і чотирма золотими монетами.