У Каліфорнії засвітять маленьке штучне сонце

Вчені використають потужний лазер щоб споровокувати вибух, в результаті якого виділиться принаймні вдесятеро більше енергії.

Американські вчені прагнуть створити практично невичерпне джерело енергії. В рамках експерименту вони засвітять в лабораторних умовах крихітне штучне сонце.

Науковці переконані, що вони на порозі вирішення найважливішої проблеми фізики. У разі успіху експеримент стане першим кроком на шляху до створення синтезуючої атомної електростанції.

Як пише газета The Daily Telegraph, вчені планують використовувати енергію, що виділяється при реакції синтезу ядер.

Ці реакції вважаються основним джерелом енергії Сонця та інших зірок. "Ми створюємо умови, які існують усередині Сонця", - заявляє один з дослідників, що беруть участь в підготовці експерименту.

Спроба засвітити штучне сонце в лабораторії Лівермора, штат Каліфорнія, а потім запустити процес термоядерної реакції намічена на весну 2009-го.

Згідно з планами дослідників, маленьке штучне сонце має виробляти стільки енергії, щоб нагрівати до температури вище, ніж 100 млн градусів за Цельсієм. Такий ефект має бути досягнутий при використанні зовсім маленької кількості пального.

Учені з Лівермора планують використати потужний лазер, потім очікується вибух, в результаті якого виділиться принаймні вдесятеро більше енергії, ніж було потрібно, аби спровокувати його.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: