У Камбоджі знайшли популяцію рідкісних сіамських крокодилів

У національному камбоджійському парку Фном Тамао провели аналіз ДНК крокодилів і з'ясувалося, що вони належать до вимираючого виду.

У природному заповіднику в Камбоджі виявили декілька десятків сіамських крокодилів. Раніше вважалося, що цей вид практично вимер.

Тепер вчені сподіваються відродити рідкісну популяцію. Науковці провели аналіз ДНК 69 крокодилів із заповідника Фном Тамао, і дослідження показало, що майже половина з них були на 100% сіамськими крокодилами. Без аналізу ДНК сіамських крокодилів практично неможливо відрізнити від інших різновидів.

"Ми вперше виявили в Камбоджі популяцію чистокровних сіамських крокодилів", - зазначив керівник програми зі збереження крокодилів Камбоджі Адам Старр. Директор заповідника Нхек Ратанапек також був здивований, дізнавшись, що так багато крокодилів виявилися чистокровними сіамськими: "До аналізу ДНК ми гадали, що тільки троє або четверо з них виявляться рідкісного виду".

Старр заявив, що виявлення популяції дозволить службам охорони природи відродити рідкісний вид крокодилів на територіях, не забудованих дамбами. За його словами, тепер крокодилів розводитимуть спеціально. В майбутньому вчені сподіваються випускати в дику природу до 60 особин на рік.

Сіамські крокодили (crocodylus Siamensis) раніше були широко поширені по всій Південно-східній Азії. Зараз, за даними Міжнародний союзу збереження природи (IUCN), на 99% територій вони перебувають на межі вимирання.

Більша частина популяції вимерла через скорочення ареалів та браконьєрів. Тепер їх залишилося менше 250 особин. Більшість мешкають у Камбоджі, інші – в Індонезії та В'єтнамі. Але їм загрожує нова небезпека – дамби для гідроелектростанцій, які збираються звести в двох з трьох районів їх проживання в Камбоджі.

Читайте також:

10 місць на планеті, де їдять туристів

Вчені вперше в історії знайшли павуків-вегетаріанців

Житель Бангкоку навчив ящірку грати на гітарі

У Папуа-Новій Гвінеї виявили величезних пацюків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: