У Китаї для лікування інфікованих коронавірусом використовують кров тих, хто здолав смертельну недугу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Така плазма крові має потужні антитіла.

Китайські державні виробники фармацевтичних препаратів збирають плазму крові у людей, які одужали від уханського коронавірусу, пише видання Bloomberg Quint.

Науковці виявили, що плазма колишніх хворих допомагає лікуванню інфікованих. Зазначається, що така кров має потужні антитіла. 

Медики просять людей, які одужали після інфікування коронавірусом, здавати кров, адже вона генерує антитіла, здатні видаляти вірус. "За відсутності вакцини та спеціально націлених препаратів використання цієї плазми є найефективнішим способом лікування інфекції та може значно зменшити кількість загиблих", - йдеться у повідомленні. 

Компанія China National Biotec Group Co від 8 лютого почала використовутити плазму для лікування десяти важкохворих пацієнтів, уражених коронавірусом. Протягом 24 годин стан інфікованих покращився. Зокрема, у них зменшилися запалення та вірусні навантаження. Також покращився рівень кисню в крові.

Національна комісія з охорони здоров’я Китаю включила плазму у перелік рекомендацій щодо заходів для лікування важкохворих пацієнтів. 

Як повідомлялося, за останніми даними управління охорони здоров’я, в Хубеї госпіталізовано 36,719 пацієнтів, 1,685 із них нині у критичному стані. Також повідомляється про 4,131 видужалого пацієнта. Загалом кількість інфікованих у епіцентрі спалаху до 51,9 тисяч людей. Померло понад 1300 осіб. 

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 88 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції