Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Китаї ув’язнять ученого за скандальний експеримент з генною модифікацією дітей

Команда не мала потрібних сертифікатів і порушила норми науки та етики.

У Китаї до трьох років ув’язнення засудили ученого Хе Цзянькуя, який створив перших у світі дітей з "відредагованими генами".

Про це повідомляє The Guardian.

У листопаді 2018-го вчений заявив, що використав технологію редагування генів Crispr-Cas9 для "модифікації" ембріонів дівчат-близнюків – це мало "подарувати" їм вроджений імунітет до ВІЛ.

Експеримент викликав обурення в наукових колах через свою невиправданість та неетичність.

Тепер суд визнав його незаконним. Окрім ув’язнення, ученого покарали штрафом у три мільйони юанів – понад 10 мільйонів гривень.

Покарання також отримали члени команди Хе Цзянькуя – вони отримали менші терміни ув’язнення та штрафи. Так, дослідника Чжан Женьлі засудили до двох років в’язниці та оштрафували на мільйон юанів, а другого колегу ученого Цинь Цзіньчжоу - до 18-місячного ув'язнення з дворічним відтермінуванням і штрафу в 500 тисяч юанів.

Як вирішив суд, усі троє не мали сертифікатів медичних фахівців, навмисне порушували національні норми в області наукових досліджень заради "слави та багатства" та "перейшли етичну межу".

Зазначимо, технологія генетичного редагування CRISPR була відкрита в 2012 році. Її суть – у використанні "молекулярних ножиць" для зміни нитки ДНК, з якої непотрібні ділянки або видаляються, або замінюються іншими. Саме цю технологію використав китайський вчений.

Редагування генів теоретично може допомогти уникнути спадкових захворювань за допомогою видалення або зміни генів в ДНК. Подібні експерименти зараз проводять на дорослих, проте у багатьох країнах генетичні маніпуляції з ембріонами законодавчо заборонені. Противники подібних експериментів вважають, що зміна геному ембріона може завдати шкоди наступним поколінням і викликати непередбачувані мутації.

Відео Карта пам'яті людини: що ми знаємо про ДНК сьогодні

Сьогодні молекула ДНК святкує свій день народження. Точніше, день відкриття. 25 квітня 1953 року група британських вчених Кембріджського університету відкрили структуру ДНК. За 65 років розшифровка геному людини - наблизилася фіналу. Що стало важливим кроком розвитку медицини. Вчені навчилися не лише протистояти таким хворобам, як рак. А й запобігати страшному недугу. Як це зробити – дивіться далі.

Карта пам'яті людини: що ми знаємо про ДНК сьогодні

Залиште свій коментар

Вибір редакції