У Китаї від невідомої форми пневмонії померла друга людина

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Майже 50 людей опинилися у лікарнях.

У Китаї друга людина стала жертвою нового коронавірусу. Відомо, що помер 69-річний чоловік. Нова пневмонія за два тижні вклала на лікарняні ліжка майже пів сотні людей у країні. Випадки захворювання зафіксували в Японії, у Таїланді шпиталізували жінку з підозрілими симптомами, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Застуда, яка вмить уражає легені, порушує функцію нирок, паралізує роботу інших внутрішніх органів - про новий вірус, який за лічені дні вкладає десятки людей на лікарняні ліжка, повідомляють медики в одному із найбільших китайських міст Ухані. Там проживає понад 10 мільйонів людей. Кожен під загрозою зараження.

Усіх хворих об’єднує одне, кажуть лікарі: вони любителі морських делікатесів, кажанів, кроликів та змій. Усі напередодні побували на оптовому ринку морепродуктів. Звідки цей коронавірус і як його лікувати, не знають.

"Ми намагаємося зосередитися на дослідженнях двох типів інфекційних захворювань. Одну недугу викликають збудники, які можуть передаватися від тварин до людей. Ми хочемо з’ясувати, які саме мікроби заражають людину. Також хочемо зрозуміти, наскільки великий ризик передачі від людини до людини", - каже Цао Вучун, директор Інституту мікробіології та епідеміології при Академії військово-медичних наук.

Відео Нова атипова пневмонія: чим небезпечний вірус зі сходу

Друга смерть від нової загрози зі сходу – коронавірусу в Китаї. Нова атипова пневмонія за два тижні вклала на лікарняні ліжка майже пів сотні людей й здолала кордони. У Японії підтвердили один випадок зараження. Із підозрами на атипову пневмонію шпиталізували й жінку в Таїланді. Чим небезпечний новий тип вірусу й коли чекати його в Україні - у сюжеті.

Нова атипова пневмонія: чим небезпечний вірус зі сходу

Поки експерти навіть достеменно не можуть відповісти, як цей вірус передається. Говорять не лише про можливість зараження від тварин, але й про передачу повітряно-крапельним шляхом. Країни азійського регіону вже встановили спеціальний контроль на кордонах. Надто ретельно перевіряють тих мандрівників, що побували в Ухані.

Хоча не підтверджена версія передачі коронавірусу від людини до людини, але в Китаї перестраховують усіх, хто тісно контактував із хворими. Щонайменше 750 людей тримають під пильним оком лікарів в майже карантинних умовах.

"Це говорить про те, що цей вірус не дуже заразний. Він не так легко передається, як грип, наприклад, але коли з'являється щось нове в людській популяції. Все може змінитися в будь-який момент", - каже лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська.

Наразі медики намагаються зробити усе, аби не повторилася пандемія 2002-2003 років. Тоді коронавірус підхопило понад вісім тисяч людей, а 774 померли. Від 2012 року людство ще й тероризує так званий близькосхідний респіраторний синдром – із майже трьох тисяч хворих померла ледь не третина.

Кореспондентка ТСН Мар'яна Зінковська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції