Китайці створили пошуковик-клон Google

Дизайн ресурсу Goojje максимально наближений до дизайну Google, проте пошуковик зроблений повністю "під китайців".

Незабаром після заяви компанії Google про можливість відходу з китайського ринку та закриття офісів у Піднебесній, в інтернеті з'явився новий пошуковик з нехитрою адресою www.goojje.com.

Як відомо, Google вступив у конфлікт з Пекіном після хакерської атаки на свій поштовий сервіс Gmail. Компанія відмовилася надалі цензурувати результати пошуку, а китайська влада заявила, що винятків із законодавства робитися не буде ні для кого.

Дизайн ресурсу Goojje максимально наближений до дизайну Google, проте пошуковик зроблений повністю китайською мовою. Має він й інші характерні для китайського інтернету особливості. Зокрема, під час пошуку надається безумовна перевага китайським же ресурсам – наприклад, якщо ввести в пошуковий рядок прізвище чинного президента США, всі посилання, окрім офіційного сайту Білого дому, ведуть на китайські ресурси.

Також журналістам не вдалося знайти за допомогою Goojje будь-яких матеріалів про придушення студентського повстання на площі Тяньаньмень в 1989 році.

Варто зазначити, що китайська промисловість у всьому світі відома "копіюванням" різноманітних зразків продукції, виробленої в розвинених країнах: від дизайнерського одягу до кавоварок. Відомий навіть приклад, коли був скопійований цілий літак.

Читайте також:

Китай вважає брехнею звинувачення Клінтон в інтернет-цензурі

Google готовий піти з китайського ринку через кібератаки влади

Влада Китаю дозволила уйгурам надсилати SMS і користуватися Інтернетом

Китайські ЗМІ видалили слова Обами про свободу слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: