У Китаї запрацював найбільший в світі радіотелескоп, заради якого відселили майже 10 тисяч людей

FAST вдвічі чутливіший за свого "попередника".

Найбільший в світі радіотелескоп FAST (Five hundred Metre Aperture Spherical Telescope) офіційно розпочав свою роботу, про це повідомив у неділю, 25 вересня, канал CCTV.

Розташований телескоп у Китаї, його побудували в карстовій долині провінції Гуанчжоу. Він призначений для того, щоби ловити найменші сигнали з космосу – від зірок, галактик чи, можливо, інопланетян, якщо вони є.

Будували телескоп протягом п'яти років і для цього довелось переселити близько 9200 людей, які мешкали у 5-кілометровій зоні відчуження. Їм не тільки виділили нове житло, але й видали по 2,5 тисячі доларів компенсації, пише Modem World

Такі заходи знадобились через те, що телескоп дуже чутливий і його роботу може порушити навіть випромінювання мікрохвильової печі, якщо вона занадто близько. У нещодавньому тестуванні FAST зміг отримати радіо-сигнал від космічного джерела випромінювання (пульсару), що розташоване за 1,351 світлових років від Землі.

Телескоп вже прозвали "Оком небесним". Він вдвічі чутливіший ніж "колега" з Пуерто-Ріко – телескоп Аресібо. Той має 305 метрів в діаметрі проти 500 метрів у новачка.

Водночас повідомляється, що окрім астрономічного від FAST чекають ще й туристичного зиску. Для туристів побудують спеціальний оглядовий об'єкт.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: