У Китаї знайшли "цвинтар" динозаврів

У Китаї знайшли велику кількість останків динозаврів.


Китайські палеонтологи знайшли у 2008 році на Сході Китаю найбільший у світі "цвинтар" динозаврів. Ця знахідка має пролити світло на історію зникнення цих тварин.

За даними китайської Академії наук, в провінції Шаньдун з 1960-х років було знайдено більше 7,6 тисяч скам'янілих останків динозаврів, які жили в пізній період Мезозойської ери.

Останього разу значну кількість скам'янілих останків динозаврів знайшли під час експедиції, яка почалася в березні 2008 року. Основні відкриття палеонтологів припали на район населеного пункту Лунду, де на ділянці завдовжки 300 і завширшки 10 метрів було знайдено більше трьох тисяч скам'янілих останків динозаврів.

Серед них стегнова кістка гадрозавра довжиною більше 170 сантиметрів і кістка лопатки завдовжки 24 сантиметри. Це, за даними китайських учених, найбільші знахідки цієї тварини у світі.

Крім цього була знайдена кістка лицьового відділу черепа рогатого динозавра довжиною понад два метри. Вперше, за даними китайських дослідників, знахідка подібного роду була звиявлена за межами Північної Америки.

Ученим ще належить детально вивчити знахідки, але вже зараз можна припустити, що серед них можуть бути свідоцтва проживання в Китаї невідомих раніше науці динозаврів.

Як вважають фахівці, в давнину в цьому районі провінції Шаньдун розташовувалися великі зарослі травою водоймища, що робило це місце ідеальним середовищем для деяких видів динозаврів. Учені вважають, що причиною загибелі динозаврів могло стати виверження вулкана, після якого сталася повінь, яка і винесла останки тварин у досліджуваний палеонтологами район.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: